Erametsaliit taunib agressiivseid metsa kokkuostjaid

Majandus,
©Uued Uudised
Metsa kui rahvusliku rikkuse allika ümber tiirleb ka palju saamahimulisi. Pilt on illustratiivne.

Eesti Erametsaliit taunib agressiivseid metsa kokkuostjaid, ühtlasi ei tohiks liidu hinnangul metsaomanike andmed kokkuostjatele praegusel viisil kättesaadavad olla.

Liidu hinnangul ei peaks agressiivne metsa kokkuost ja maksudest kõrvale hiilimine kuuluma Eesti ettevõtluskultuuri juurde. Liit soovitab kõigil metsaomanikel enne oma metsa müüki konsulteerida kohaliku metsaühistuga, olemaks kindlad, et pakutud hind vastab ka turu tegelikule väärtusele.

Samuti ei pea erametsaomanikke koondav ühing õigeks, et metsa andmed on kõikidele soovijatele riiklikust metsaregistrist nii kergesti kättesaadavad.

“Agressiivsed metsa kokkuostjad on jätkuvalt tänases Eesti ärikultuuris tõsine probleem, häirides tugevalt metsaomanike igapäevast elu, aga ka mainet. Eestis on palju maal elavaid inimesi, kellele mets pakub igapäevast tööd ja sissetulekut. Väga palju on nende seas perekondi, kes toimetavad oma metsades põlvkondade kaupa, tehes seda hoolivalt ning vastutustundlikult,” ütles Erametsaliidu juhatuse esimees Ando Eelmaa pressiteates.

“Agressiivsed kokkuostjad lähtuvad seevastu lühiajalisest kasust. Mets raiutakse maha, enamasti jäetakse uuendamata ning hooldamata. Eesti metsasektori mainet on kahjuks kujundanud suuresti just viimaste tegevus,” lisas Eelmaa.

Enne oma metsamaa müüki soovitab Eelmaa kindlasti võtta inimestel ühendust kohaliku metsaühistuga. “Meieni jõuab sageli juhtumeid, kus eraisik on müünud oma metsa kokkuostjale turuväärtusest oluliselt odavama hinna eest.”

Lisaks agressiivsetele metsa kokkuostjatele taunib aga Eelmaa ka riigi tegevusetust. “Tänane olukord, kus metsaregistri andmed on kõikidele soovijatele nii kergesti ligipääsetavad, peab muutuma. Agressiivsed kõned hangeldajatelt, kes soovivad metsa kokku osta ja seda sageli turuhinnast odavamalt, on probleem ning siin peaks riik inimestele appi tulema, et kõik andmed ei oleks igaühele vabalt internetist leitavad.”

Eelmaa rõhub ka metsaomanike sotsiaalsele vastutusele. “Eesti riik elab metsast. Mets on üks meie tähtsamaid loodusvarasid. Seda enam on oluline, et igalt tegevuselt metsast laekuksid riigieelarvesse kõik maksud, et meie riik saaks olla tugev ja terve.”

Eesti Erametsaliit on erametsaomanike esindusorganisatsioon, kelle liikmeteks on metsaomanike kohalikud organisatsioonid. Erametsaliidu põhifunktsioon on metsaomanike huvide esindamine metsapoliitikas. (BNS)

Kommentaarid

One commentOn Erametsaliit taunib agressiivseid metsa kokkuostjaid

  • Avatar
    agressiivsete kokkuostjate vastu!

    Need kokkuostjad on tõesti agressiivsed terroristid,kes inimesi rahule vabatahtlikult ei jäta,ka siis mitte,kui iga kord seda otseselt välja öelda,nendest kiusajatest vabanemine oleks õnnistuseks!

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused