Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eriti mõistusevastane soovitus – illegaalse tööjõu osa vähendamiseks laseme nad legaalselt sisse!

-
28.07.2018
Ukraina töölised Eestis maasikapõllul.
© Tairo Lutter/Postimees

Demagoogia ei tunne piire ja globalistlik mõttelaad samuti mitte, tõestab Äripäeva ajakirjanik Aivar Hundimägi.

“Olles väga jäigad Eestisse lubatava välistööjõu kvoodi suhtes on poliitikud endale jalga tulistanud, sest nüüd on meil 10 000 kvoodivälist töötajat, kellest riigil pole ülevaadet ja kelle pealt ei laeku ka makse,” ütles Hundimägi .

Ta rääkis Vikerraadio saates “Rahva teenrid”, et riigil puudub ülevaade, kus umbes 10 000 Eestis olevat kvoodivälist töötajat töötavad ja mida siin teevad. Pooled neist olevat tulnud täiesti illegaalselt ja teine pool renditööjõu skeemidega teistest Euroopa riikidest, mis tähendab, et ka maksud lähevad teistesse riikidesse, vahendab ERR.

“Isamaa (?) saab vastu rindu taguda ja öelda, et meie hoiame tööturu kontrolli all, ei lase sisse. Tegelik olukord on vastupidine ja siit hakkavad probleemid pihta. Kui me ütleksime, et meil on tööjõudu vaja, oleksime liberaalsemad, siis oleks meil ka endal võimalik paremini jälgida, mismoodi seda tööjõudu siin kasutatakse ehk me teeniksime paremini maksutulu,” sõnas ta. “”Need inimesed on nii või teisiti siin olemas. Ärme pane pead liiva alla, tegeleme probleemiga.” Seega ütleb Hundimägi, et illegaalid on vaja muuta legaalideks ja asi korras?

Peamine asi, millest Aivar Hundimägi aru ei saa, on see, et välistööjõukvoot pole seatud mitte tööandjate kiusamiseks, vaid demograafiliste protsesside reguleerimiseks, ennekõike aga eestlaste osatähtsuse hoidmises. Selline mõttelaad ajakirjanikule pähe ei tule? Kui lähtuda ainult tööjõuvajadusest, siis võiks ju sada tuhat ukrainlast hoobilt sisse lasta ja meil oleks olemas madalapalgalised lüpsjad, karjakud, keevitajad, kojamehed ja kes iganes.

Kvoodiväliste töötajate puhul ei juhi Hundimägi kahjuks tähelepanu isegi sellele, et valitsuse toel toimub Eestis ulatuslik seadusterikkumine tööandjate poolt ja sellega kaasnev võimetus riigi kontrollsüsteemide poolt – osaliselt võib tegu olla ka valitsuse teadliku poliitikaga, hiilimaks kõrvale kvootidest ja lubamaks illegaalidel riik üle ujutada, ilma et neid otseselt süüdistada saaks. Tuletagem meelde, et isegi USA-s elab 10 miljonit illegaali.

Eestis ettevõtjate mõtlemine tundub üldse selles suunas liikuvat, et kaotame kohe igasugused piirangud ära, laseme ettevõtlusel õitseda? Aga milline saab olema see õitsev majanduspiirkond? Europrovints? Vabamajanduspiirkond? Suveräänne rahvusriik küll kohe kindlasti mitte! Eesti ärimehed võiks tutvuda Austraalia tööjõupoliitikaga, mis ei anna ka ajutiste töötajate sisseveol mingeid üliliberaalsed võimalusi.

Saatejuht Mirko Ojakivi sõnul rääkisid ettevõtjad Eesti Päevalehele seda teemat käsitlevas loos, et ukrainlased ei väärigi seda palka, mida seadus neile käsib maksta, ning et riik peaks palgatingimusi lõdvendama, vahendab ERR. See on veel midagi eriti nahaalset – ettevõtjad soovivad ka õigust vaadata ise, kui palju orjatöö eest maksta!

Üks väga suur eksitus, mida Aivar Hundimägi on teinud, on tööjõukvootide seostamine Isamaaga – see seltskond küll on Riigikogus hääletanud ainult piirangute kaotamise poolt, vastu on olnud ainult EKRE.