“Ettepanek väärib kaalumist” – valitsus paneb kriisis majanduse ooterežiimile

Majandus,
©UU
Riina Sikkut kasutas oma kuulsat žesti igal elualal.

Alles teatas Kaja Kallase valitsus, et keskmaa õhutõrjele raha eraldamine nihkub tulevikku – nüüd vastatakse sama ka ettevõtjatele erimärgistusega kütte kohta.

Esmaspäeval pöördusid Eesti tööstusettevõtete esindusorganisatsioonid valitsuse poole, et saada gaasivajaduse vähendamiseks ajutine luba kasutada kütmiseks ja seadmete käitamiseks erimägistusega diislikütust; majandus- ja taristuminister Riina Sikkuti sõnul väärib ettepanek kaalumist, ent vastus ei selgu enne septembrit, vahendab BNS.

“Ettevõtjate toetusmeetmete nagu kõigi teiste eelarve kuludega seotud küsimuste puhul ei saa vastust tulla enne septembrikuist eelarvearutelu. Ka erimärgistatud diisli kasutamises tööstusele erandi tegemine väärib kaalumist. Analüüsime meetme mahtu ja mõju, samuti vaatame seda võrdluses teiste võimalike meetmetega,” ütles minister BNS-ile.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja, Eesti Toiduainetööstuse Liidu ning Eesti Õliühingu ettepaneku järgi kehtiks erand 2024. aasta 1. maini ehk kaks kütteperioodi. Seadusemuudatuse tulemusena väheneks kütmiseks kasutatava diislikütuse aktsiisimäär praeguselt 37,2 sendilt 2,1 sendile liitri kohta.

Kaja Kallase valitsus paistab silma sellega, et lükkab olulised otsused edasi, tõenäoliselt selleks, et leida võimalus pakutud lahendusest kõrvale vingerdada, samas kui kriisis riik vajaks kiireid lahendusi.

Uued Uudised

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused