Olerexi omanik: sisserändajad ei ole võimelised tööd tegema

Majandus,
- Updated
1LT09JAN13B58

Kui mitmed Eesti ettevõtted soovivad välismaalt tööjõudu palgata, siis kütusefirma Olerexi üks omanikke Antti Moppel leiab, et sisserändajad ei ole võimalised meie tööturule piisavalt panustama.

“Eesti on jõudnud heaoluriikide hulka, kus rahvastik vananeb ja kahaneb, elatustase tõuseb, soov teha rutiinset tööd kaubandussektoris väheneb,” ütles ta intervjuus Postimehele.

Küll on ta aga veendumusel, et tööjõupuudust ei ravi võõrtööjõu siia toomine. “Sisserändajad ei ole võimelised ja tihti ka ei soovi tööturule piisavalt panustada,” ütles Moppel ning märkis, et lahendus oleks hoopis madalat lisaväärtust tootvate töökohtade jätkuv automatiseerimine.

Moppeli sõnul kohalikku keelt valdamata korralikku tööd ei tee: “Keelt on vaja nii väljaõppeks kui igapäevatööks klientidega. Ilma selleta ei ole inimene võimeline seda tööd tegema.”

UU

Foto: LIIS TREIMANN/POSTIMEES

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused