Ettevõtja: inimesed ei saa kunagi võlaringist välja, kui kohtutäiturid ajavad ka alampalgale küüned taha

Majandus,
- Updated
©UU
Kohtutäiturid võtavad inimestel ära ka pisku teenitava.

Uued Uudised avaldavad kirju, mis saadeti meie palve peale rääkida ametnikkonna suhtumistest. Kõigi lugude puhul on meil ettevõtja teada.

“Palusite saata kogemusi ametnikega. See võib-olla ei puutu teemasse, aga kasutan seda võimalust pöörduda meie pere valitud Helmede poole, et ka see oluline asi saaks Eesti riigis korda aetud. Nimelt puudutab see kohtutäitureid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Meie ettevõtte palgal oli noormees, kelle arved on arestitud kohtutäiturite poolt. Olgu öeldud, et selliseid inimesi on meie riigis ulmeliselt palju. Ma võtsin selle noormehe tööle veerand kohaga. Vahest sai talle töö pakutud ka suurema koormusega. Palk, mille ma netos talle välja maksin, oli 250-310 eurot.

Koheselt, kui ma noormehe tööregistrisse kandsin, hakkasid kohtutäiturid mind pommitama, et ma pean tema töötulust hakkama kinnipidamisi tegema, ja kui ma seda ei tee, siis ettevõte saab trahvi. Ma ignoreerisin neid kirju, sest mida sellest alla miinimumi palgast veel kinni pead? Millest peab üks inimene elama, kui ta ei saa isegi kätte 300€ kuus?

Ei läinudki palju aega mööda, kui hakkasin saama kirju täituritelt, et noormees on teil ikka tööl, mis põhjusel meie midagi pole saanud?! Samuti toodi välja, et keegi tainas (vabandan väljendust, aga see ajab mind vihale) oli vastu võtnud seaduse aastal 2018, et kinnipidamisi võib teha ka kuupalga alammäärast.

Kui ma siis töölisele teatasin, et ma pean su palgast hakkama täituritele raha andma, andis tema lahkumisavalduse ja läks otsejoones riigi kulule töötukassasse, öeldes mulle, et tal pole sellisel juhul üldse mõtet tööl käia. Töötu abiraha ja toimetulekutoetus tagavad talle suurema sissetuleku, kui tööl käimine. Mis on tema seisukohast täiesti arusaadav.

Tööandja seisukohalt on see täiesti absurdne olukord. Me ei leia töölisi, kui soovime asju ajada ausalt ja maksta riigile makse. Suvel, kui pidasime rannas kioskit, oli samasugune olukord. Inimesed ise tulevad küsima, kas mustalt ei saaks tööle tulla? Vastasel juhul korjatakse neil raha käest ära. Ma vastasin et ei saa. Mina ei taha ka ju trahve saada ja oma ettevõtet kaotada, kui vahele jään. Aga kas Teil on ettekujutust ka, kui paljudes ettevõtetes saab mustalt palka ja kui palju jääb raha riigi kassasse laekumata?

Eesti riik on loonud kõige vaenulikuma olukorra tööturu ja majanduse jaoks.

1. Kuna inimestel on arved kinni, siis nad ametlikult tööl käia ei soovi.
2. Meil on tööjõu puudus, kuna inimesed lahkuvad riigist – lähevad Soome tööle, sest sealt nad saavad oma töötasu. Teine sort aga istub riigi kulul.
3. Ettevõtjad hakkavad suures probleemis riiiki petma ja maksud jäävad laekumata. Kuna neil on töölisi vaja, on nad nõus maksma ümbrikupalka.
4. Kuna täisjõus mehed naised lahkuvad riigist, siis kaovad ka tarbijad, kes tekitaksid ettevõttele käivet. Seoses sellega ei ole ettevõtted võimelised maksma normaalset palka ka neile, kelle arved on lahti. See omakorda tekitab tööjõupuuduse ja varastamise riigi tagant.

Minu küsimus ongi, kas meie riigijuhid on lollid või mis neil viga on? Miks on üleüldse selline asi rakendatud nagu inimeste palga ära võtmine?! Kas siis riigiisad ei saa aru, millise lumepalli nad sellega veerema on pannud? Terve riik kannatab! Inimesed on stressis, ettevõtted surevad välja, kõik kallineb, rahvas rändab välja, riigikassasse raha ei laeku ja kui seda kohe ümber ei tehta, siis võime sisuliselt selle mõttetu firma, mille nimi on Eesti Riik, kinni panna!

Soomes näiteks ei rakendata sellist asja nagu arvete arest ja raha äravõtmine! Kui inimene on võlgu, siis rakendatakse muid meetmeid. Ei saa asju järelmaksule, peatatakse juhtimisõigus vms. Lepitakse kokku mõistlikes maksegraafikutes jne. Aga inimene saab oma palga, ta saab maksta oma arved ja toita oma pere. Tema pealt laekuvad riigimaksud, ta ei lahku riigist mujale, tema närvid on korras ja perekond seisab koos.

Millal ükskord meie riigis kaotakse ära töötasu arestimine? Oleks et meil on üks selline inimene aga kuuldavasti on neid 53% kõikidest tööl käivatest inimestest. Pange see rahasse ja siis näete, mis katastroof see tegelikult meile kõigile on. Need inimesed ei saa kunagi võlaringist välja, sest kõigil pole võimalus põgeneda riigist ja tööturahast ei tasu nad ka oma võlgasid.

Palun Teid, härra Helmed, lõpetage see jama ära. Andke inimestele nende raha ja laske neil elada. Küll nad hakkavad siis ka jõudumööda oma võlgu tagastama.”

One commentOn Ettevõtja: inimesed ei saa kunagi võlaringist välja, kui kohtutäiturid ajavad ka alampalgale küüned taha

 • Avatar

  AARE SORMUS, tahaks teada millist Eesti oma panka Sa silmas pead? Ja mis põhjusel see Eesti pank peaks kuidagi sõbralikum olema.
  Endal on hiljutine väga halb kogemus LHV pangaga, olin aastaid selle panga klient ja pensionifond ka LHV-s. Vajasin kiiresti laenu
  ja LHV pakkus kõige soodsamat intressi. Päriselt pakkusid nad ikkagi 20%-st intressi, mis põhjendati sellega, mida võiksem sissetulek seda
  kõrgem intress- on ju loogiline! Igasuguste kuutasude ja haldustasudega kokku oleksin maksnud topelt rohkem tagasi ehk üle 100%!
  Ja mitte ükski pank ei taha sellist laenu pärast refinantseerida! See on lõks millesse inimesed lähevad, kuna on kiire võetakse see laen, küll pärast
  jõuab refinantseerida, aga tegelikkuses hakkabki siit lõputu ring pihta ja ainus võimalus ongi välismaale tööle minna ja kui seal juba oled, siis avastad
  et, sealsed pangad inimesi niimoodi ära ei kasuta. Ja kui juttu tuli pensionireformist, siis minu mäletamist mööda olid LHV pankurid esimesed kes kukkusid hädaldama.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused