Euroopa Keskpanga president toetas kaudselt meie valitsuse ja rahandusministri Martin Helme suunda

Majandus,
©Uued Uudised
MM270819A0001

Euroopa Keskpanga president Mario Draghi ütles neljapäeval: „Kõik riigid peaksid veelgi suurendama jõupingutusi majanduskasvu soodustavama eelarvepoliitika saavutamiseks.” Eesti Päevaleht kirjutas selle peale, et see on muusika Ratase ja Helme kõrvadele.

„Eks Draghi jutt olnud mõeldud eelkõige tugevama riigirahandusega suurriikidele, kelle eelarvepoliitika suudab mõjutada tervet euroala. Aga kahtlemata sobib see ka meie praegusele valitsusele lisaargumendiks, et eelarvereegel veel korra ümber teha ja võib-olla mingil kujul riigilaenu võtta,“ oli ajaleht sunnitud oma juhtkirjas tunnistama.

Nii peaminister Jüri Ratas kui ka rahandusminister Martin Helme on seda meelt, et laenuvõtmine pole saatanast.

Ka autoriteetne majandusekspert Indrek Neivelt on kirjutanud, et ta kiidab peaminister Jüri Ratast ja rahandusminister Martin Helmet, kes räägivad laenu võtmisest ja vajadusest riigieelarve tasakaalu dogma murda – olukorras, kus kolmekümne aastast laenu saab võtta nullile lähedase intressiga, oleks kindlasti mõistlik laenu võtta, mitte sundida oma kodanikke sunniviisiliselt säästma.

UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused