Euroopa Komisjon kiitis heaks eelmise valitsuse algatatud abikavad Ida-Virule ja Harjumaale

Rubriik Majandus On
©Uued Uudised
Ida-Virumaa

Euroopa Komisjon kiitis heaks Eesti abikavad koroonaviiruse puhangust mõjutatud Ida-Viru ja Harju maakonna ettevõtete ning kultuuriürituste korraldajate toetamiseks, mille algatas EKRE osalusega valitsus. Praegune valitsus on seda mõnevõrra muutnud, jättes näiteks ka osa piirkondi kavast välja.

Euroopa Komisjon kiitis heaks 26,3 miljoni euro suuruse abikava Ida-Viru ja Harju maakonna ettevõtete toetamiseks, kes pidid kehtestatud koroonapiirangute tõttu oma tegevuse peatama või seda piirama.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kava eesmärk on täita abisaajate likviidsusvajadusi ja aidata jätkata tegevust haiguspuhangu ajal ja pärast seda. Abikava koosneb kahest osast, mõlema puhul on maksimaalne toetussumma äriühingu kohta 180 000 eurot, toetust antakse otsetoetusena.

Üht osa abikavast kohaldatakse Ida-Viru ja Harju maakonnas registreeritud ning majutus- ja toitlustus-, teabe- ja kommunikatsiooni-, haridus-, tervishoiu-, meelelahutus- ja vabaajateenuste sektoris tegutsevate äriühingute, sihtasutuste, mittetulundusühingute ja füüsilisest isikust ettevõtjate suhtes, kelle tegevus oli peatatud 28. detsembrist 2020 kuni 31. jaanuarini 2021.

Teist osa abikavast kohaldatakse Ida-Viru maakonnas registreeritud majutus-, toitlustus-, tervishoiu- ja sotsiaalteenuste sektoris tegutsevate äriühingute, mittetulundusühingute ja füüsilisest isikust ettevõtjate suhtes, kelle tegevus oli peatatud 12. detsembrist 2020 kuni 3. jaanuarini 2021.

Lisaks kiitis Euroopa Komisjon heaks 3,2 miljoni euro suuruse abikava kultuuriürituste korraldajate toetamiseks Ida-Viru ja Harju maakonnas.

Kava eesmärk on leevendada ootamatut likviidsuspuudujääki, millega ettevõtted koroonaviiruse puhangu tõttu silmitsi seisavad. Toetust antakse otsetoetustena ning kuni 60 000 eurot abisaaja kohta. Toetus on mõeldud nii koroonaviiruse puhangu tõttu tühistatud ürituste kui ka tegevuse jätkamisega seotud kulude katmiseks.

Tegu on eelmise valitsuse abikavaga, mille uus valitsus ellu viib. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused