Euroopa Liidu rahandusministrid jõudsid päästepaketis lõpuks üksmeelele

Maailm, Majandus,
©Scanpix

Euroopa Liidu rahandusministrid jõudsid üleeile hilisõhtul üksmeelele 500 miljardi euro suuruses päästepaketis riikidele, mis koroonaviiruse pandeemia tõttu kõige enam kannatavad.

“Euroopa on otsustanud ja valmis vastama tõsisele kriisile,” kirjutas Prantsusmaa rahandusminister Bruno Le Maire suhtlusvõrgustikus Twitter.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Soome rahandusminister Katri Kulmuni avaldas heameelt kompromissi saavutamise üle.

“Meile koos paljude teiste riikidega oli oluline, et ei sellega seotaks ennast eurotsooni riikide ühise laenuvõtmisega ja ma ütlesin kohtumisel väga selgelt, et liikmesriikide ühine laenuvõtmine pole Soomele vastuvõetav,” kommenteeris Kulmuni ajakirjanikele pärast kohtumist telefoni teel.

Euroopa Keskpanga (ECB) juht Christine Lagarde manitses ministreid enne kohtumist leppima kokku plaanis, mis on piisavalt suur Euroopa ees oleva väljakutsega toimetulemiseks.

Rahandusministritel ei õnnestunud kolmapäeval kokku leppida päästeplaanis koroonapandeemiast rängalt tabatud riikide abistamiseks, kui Itaalia jäi kindlaks oma koroonavõlakirjade ideele.

Ehkki 19 euroala riiki jagavat valuutat, on liikmesriigid seni astunud oma majanduste kaitseks välja ainult riiklikul tasandil. See on andnud kriisiga toimetulekul eelise jõukamatele riikidele nagu Saksamaa.

BNS

One commentOn Euroopa Liidu rahandusministrid jõudsid päästepaketis lõpuks üksmeelele

  • Avatar
    Nurgaadvokaat

    Jevroliidu on katteta raha trükitud 75 trlj(mõnedel andmetel 35trlj) – nii need triljoni omale rakenduse leiavad, pankadele corona meeldib.
    .

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused