Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Euroopa Liidu rahandusministrid jõudsid päästepaketis lõpuks üksmeelele

-
11.04.2020
© Scanpix

Euroopa Liidu rahandusministrid jõudsid üleeile hilisõhtul üksmeelele 500 miljardi euro suuruses päästepaketis riikidele, mis koroonaviiruse pandeemia tõttu kõige enam kannatavad.

“Euroopa on otsustanud ja valmis vastama tõsisele kriisile,” kirjutas Prantsusmaa rahandusminister Bruno Le Maire suhtlusvõrgustikus Twitter.

Soome rahandusminister Katri Kulmuni avaldas heameelt kompromissi saavutamise üle.

“Meile koos paljude teiste riikidega oli oluline, et ei sellega seotaks ennast eurotsooni riikide ühise laenuvõtmisega ja ma ütlesin kohtumisel väga selgelt, et liikmesriikide ühine laenuvõtmine pole Soomele vastuvõetav,” kommenteeris Kulmuni ajakirjanikele pärast kohtumist telefoni teel.

Euroopa Keskpanga (ECB) juht Christine Lagarde manitses ministreid enne kohtumist leppima kokku plaanis, mis on piisavalt suur Euroopa ees oleva väljakutsega toimetulemiseks.

Rahandusministritel ei õnnestunud kolmapäeval kokku leppida päästeplaanis koroonapandeemiast rängalt tabatud riikide abistamiseks, kui Itaalia jäi kindlaks oma koroonavõlakirjade ideele.

Ehkki 19 euroala riiki jagavat valuutat, on liikmesriigid seni astunud oma majanduste kaitseks välja ainult riiklikul tasandil. See on andnud kriisiga toimetulekul eelise jõukamatele riikidele nagu Saksamaa.

BNS