Euroopa Liit jääbki vastuoludesse rabelema: Leedu lubab heaks kiidetud maanteepaketi vaidlustada

Majandus,
- Updated
©Uued Uudised
Maanteepakett puudutab ennekõike veoautojuhte. Pilt on illustratiivne.

Euroopa Parlament on heaks kiitnud niinimetatud mobiilsuspaketi, mis on maanteetranspordi sektori reform ning millele on vastu Baltimaad ja veel kuus liikmesriiki.

Eurosaadikud kiitsid heaks kompromissi mobiilsuspaketi osas, milleni jõuti detsembris. Lisaks Eestile, Lätile ja Leedule olid paketile vastu veel ka Bulgaaria, Küpros, Ungari, Malta, Poola ja Rumeenia.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Uued reeglid puudutavad sõidukijuhtide lähetamist, sõidu- ja puhkeaegu. Samuti tagavad uuendatud normid ajutiste veoreeglite parema järgimise veoettevõtete poolt, kes ei ole selles riigis registreeritud (kabotaažveod),” teatas europarlament.

“Muudatuste eesmärk on panna piir konkurentsimoonutustele maanteetranspordis ja tagada sõidukijuhtidele paremad puhketingimused.”

Kõige vastuolulisem on reegel, mis nõuab veokitelt naasmist riiki, kus nad on registreeritud, iga kaheksa nädala tagant.

Lääneeurooplaste sõnul on kohustuslik naasmine vajalik võitlemaks tavaga registreerida fiktiivseid transpordifirmasid madala maksumääraga riikides.

Leedu veokifirmad ja valitsus leiavad aga, et lääneeurooplased proovivad oma turult konkurente välja tõrjuda ning kohustuslik naasmine suurendab maanteeveo õhusaastet.

Leedu peaminister Saulius Skvernelis ütles BNS-ile, et Leedu valitsus plaanib uued reeglid Euroopa Liidu Kohtus vaidlustada.

“Leedul on järjepidev positsioon, mis puudutab Euroopa Liidu siseturu põhimõtete rakendamist ja siseturu tugevdamist,” ütles Skvernelis. “On selge, et see pakett diskrimineerib EL-i välispiiridel olevate riikide vedajaid, võrreldes teiste EL-i vedajatega.”

“Me oleme valmis kaitsma oma positsiooni kõigi õiguslike vahenditega ning ootame Euroopa Komisjonilt konkreetseid samme paketi negatiivsete punktide leevendamiseks,” lisas ta.

Leedu valitsuse hinnangul diskrimineerivad uued reeglid riigi veokifirmasid ning on vastuolus ka Euroopa rohelise kursi eesmärkidega.

“Leedu ei toeta mobiilsuspaketi punkte, mis puudutavad veokite kohustuslikku naasmist riiki, kus nad on registreeritud, iga kaheksa nädala tagant ega keeldu pikale puhkeajale veokis, ja samuti mitte üleminekuperioodi puudumist korralikuks turu vastuseks ja tagamiseks, et kõigis EL-i liikmesriikides on vajaminev taristu,” teatas Leedu valitsus.

Kogu see vaidlus näitab seda, kuidas uued liikmesriigid ehk 2004. aastal ja hiljem ühinenud maad on EL-is endiselt Väikesed Peetrid, kelle söögikoti kallal Suured kõigepealt nohistavad. (BNS-UU)

4 commentsOn Euroopa Liit jääbki vastuoludesse rabelema: Leedu lubab heaks kiidetud maanteepaketi vaidlustada

 • Avatar

  Väga hea. Ongi vaja rohkem liiklust raudteele suunata, ja ohtlikud mõrtsukveoautod liiklusest suuremalt jaolt eemaldada.
  Raudteetransport on võrreldamatult turvalisem, puhtam ja energiasäästlikum.

 • Avatar

  Otsime midagi positiivset. Sellega on lõppenud EL tööjõu vaba liikumine ja globalistid on sellega omale näppu lõiganud. On ju tegu puhtakujulise protektsionismiga ja globaalse ühisturu lammutamisega. Olen ise vedaja ja mulle on see valus, kuid vaatame suurt pilti.

  • Avatar

   Oi mis üllatus, et selle vastu on judt need riigid kus tööinimese elu ja tervis kedagi ei huvita! Sõidab kaua jaksab-ideaalis 24/7 ümbrikupalgast ja päevarahadest koosneva segu eest. Kui auto kõrval kokku kukub, paneme kuulutuse lehte ja võtame uue ullikese… Samamoodi ei pane imestama miks just leedukad selle vastu kõige jõulisemalt sõdivad. Need ju ainult kõige madalamate veohindade, orjapalga maksmisest ja salakaubaveost elavadki…

   • Avatar

    Sa valetad labaselt. Sõita saab just niipalju, kui lubab tahhograaf, seega su jutt on hale väljamõeldis. Ka pole sa kursis makstavate palkade jms rahadega.
    Kiunumine on põhitegevus?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused