Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Euroopa rohehullusele keeratakse vinti peale, mis tähendab mitmele Eesti majandussektorile silmust

14.11.2022
EKRE toetab maaelu arengut ja on vastu rohehullusele. Pilt on illustratiivne.
© UU

Hollandis on põllumehed maruvihased valitsuse rohepöörasuse peale, mis laostab maaelu, ning sama oht ähvardab Euroopa Liidu suunalt ka Eesti metsanduse ja põllumajanduse sektorit.

ERR kirjutab: “Euroopa Liit suurendas transpordi, põllumajanduse ja maakasutuse kliimaeesmärke. Metsanduses ja maakasutuses tõuseb CO2 sidumise sihttase 0,5 miljonilt tonnilt 2,5 miljoni tonni peale.

Heitkogustega kauplemise süsteemist välja jäävates valdkondades ehk transpordis, põllumajanduses, väikesemahulises energiatootmises, tööstuslikes protsessides ja jäätmetes on uus üle-euroopaline siht on vähendada kasvuhoonegaaside heitkoguseid 2030. aastaks 40 protsenti, võrreldes 1990. aasta tasemega. Senine siht oli vähendada heidet 30 protsenti. Eesti siht heidet vähendada tõuseb seniselt 13 protsendilt 24 protsendile, võrreldes 2005. aasta tasemega.”

Ei ole mingit kahtlust, et transpordis, põllumajanduses ja metsanduses rakendatavad kliimameetmed pärsivad nende valdkondade arengut ning muudavad tootmise kallimaks. Mitmete Eesti majandusvaldkondade katusorganisatsioonid on avaldanud kartust, et praegused kliimameetmed seavad ohtu meie konkurentsivõime. Rohepööre tähendabki taandarengut igal elualal.

Eestis on EKRE praegu ainus jõud, mis ei lähe rohehullusega kaasa – vastupidi, rahvuskonservatiivid toetavad oma põlevkivil baseeruvat odavat energeetikat, metsaressursi väärtustamist, teede-ehitust ja paljut muud normaalset majandusarengu raames.

Uued Uudised