Gaasiliit: valitsuse gaasiaktsiisi langetusest saaks leevendust sada tuhat leibkonda

Majandus,
- Updated
©Uued Uudised
AGA gaasiterminaal. Pilt on illustratiivne.

Eesti Gaasiliit tunnustab valitsuse kavatsust langetada gaasi aktsiisimäära ning soovitab ühtlasi kaaluda aktsiisi hoidmist sarnasel tasemel rohkem kui planeeritud kaks aastat.

“Gaasiaktsiisi langust on aastaid oodanud nii tööstused kui eratarbijad – kokku ligi veerand Eesti elanike heaolust ja ettevõtete konkurentsivõimest sõltub gaasi mõistliku hinnaga kättesaadavusest, tegemist on olulise meetmega,” ütles Eesti Gaasiliidu tegevjuht Heiko Heitur pressiteates.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kuna nii maagaasi kui vedelgaasi aktsiisid on viimastel aastatel tõusnud ennaktempos ning gaasist kui ühest puhtamast ja kõrge energeetilise väärtusega kütusest on saanud kõige suurema maksukoormusega kütus, võiks kaaluda uue, planeeritava gaasiaktsiisi hoidmist edaspidi samal tasemel,” lausus ta.

Liidu tegevjuht rääkis, et gaasiaktsiisi kehtivuse võimalik pikendamine looks töötussektorile senisest võrdsemad konkurentsi- ja ekspordivõimalused, väärtustaks elukeskkonda vähem saastavaid kütuseid ning oleks sellega laiemalt kooskõlas Euroopa Liidu ja Eesti keskkonnapoliitikaga.

Gaaskütuste aktsiiside langetamise positiivsest mõjust saaks liidu teatel Eestis osa hinnanguliselt 100 000 leibkonda ja 20 000 eramut ning 2000 gaaskütuseid igapäevases äritegevuses kasutavat ettevõtet.

Liit märkis, et maagaasi aktsiisimäär on kuue aasta jooksul tõusnud Eestis 3,4 korda. Võrreldes teiste kütuste liikidega on maagaasi aktsiisimäär Eestis kaks korda kõrgem.

“Balti riikide ja Poolaga võrreldes on Eestis kehtestatud gaasiaktsiis 5-15 korda kõrgem. Lisaks on hüppeliselt tõusnud ka vedelgaasi aktsiisimäär, mis on viimase kahe aasta jooksul kasvanud enam kui 1,5 korda,” teatas liit.

One commentOn Gaasiliit: valitsuse gaasiaktsiisi langetusest saaks leevendust sada tuhat leibkonda

 • Avatar
  Margus Peterson

  kaks kiiret järeldust selle artikli ja eelnenud aastate põhjal:
  1) nakatund refiraibete ja müüdavate sotsilitside katsed eesti majanduse konkurentsivõime hävitamiseks on osutund
  suht “edukateks”. jääb üle aint palvetada, et see ei olnud lõplik kabelimats.
  2) gaas on üks loodussõbralikumaid kütuseliike siin maamuna pääl. gaasikraanide akstsiisidega kinnikeeramise pääle
  oleks igatmasti rohenatsid ja püha kreetakese sektandid pidand perutama kut ullud obesed. midagist. nüüd siis rõõmu-
  sõünum neile. ikke vaikus. kas suust välja aetav roheline vaht on otsa saanud või mis?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused