Gaasiliit: valitsuse gaasiaktsiisi langetusest saaks leevendust sada tuhat leibkonda

Majandus,
- Updated
©Uued Uudised
AGA gaasiterminaal. Pilt on illustratiivne.

Eesti Gaasiliit tunnustab valitsuse kavatsust langetada gaasi aktsiisimäära ning soovitab ühtlasi kaaluda aktsiisi hoidmist sarnasel tasemel rohkem kui planeeritud kaks aastat.

“Gaasiaktsiisi langust on aastaid oodanud nii tööstused kui eratarbijad – kokku ligi veerand Eesti elanike heaolust ja ettevõtete konkurentsivõimest sõltub gaasi mõistliku hinnaga kättesaadavusest, tegemist on olulise meetmega,” ütles Eesti Gaasiliidu tegevjuht Heiko Heitur pressiteates.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kuna nii maagaasi kui vedelgaasi aktsiisid on viimastel aastatel tõusnud ennaktempos ning gaasist kui ühest puhtamast ja kõrge energeetilise väärtusega kütusest on saanud kõige suurema maksukoormusega kütus, võiks kaaluda uue, planeeritava gaasiaktsiisi hoidmist edaspidi samal tasemel,” lausus ta.

Liidu tegevjuht rääkis, et gaasiaktsiisi kehtivuse võimalik pikendamine looks töötussektorile senisest võrdsemad konkurentsi- ja ekspordivõimalused, väärtustaks elukeskkonda vähem saastavaid kütuseid ning oleks sellega laiemalt kooskõlas Euroopa Liidu ja Eesti keskkonnapoliitikaga.

Gaaskütuste aktsiiside langetamise positiivsest mõjust saaks liidu teatel Eestis osa hinnanguliselt 100 000 leibkonda ja 20 000 eramut ning 2000 gaaskütuseid igapäevases äritegevuses kasutavat ettevõtet.

Liit märkis, et maagaasi aktsiisimäär on kuue aasta jooksul tõusnud Eestis 3,4 korda. Võrreldes teiste kütuste liikidega on maagaasi aktsiisimäär Eestis kaks korda kõrgem.

“Balti riikide ja Poolaga võrreldes on Eestis kehtestatud gaasiaktsiis 5-15 korda kõrgem. Lisaks on hüppeliselt tõusnud ka vedelgaasi aktsiisimäär, mis on viimase kahe aasta jooksul kasvanud enam kui 1,5 korda,” teatas liit.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused