Hädine monstrum nimega Rail Baltic sai veel ühe negatiivse maksumushinnangu

Majandus,
©Liis Treimann/Postimees
Rail Baltic on

EKRE majandusprogrammi üks punkt, “Lõpetame Rail Balticu praegu planeeritud trassil”, sai neljapäeval taas kinnitust, et see on vaja ära teha – ehk siis praegu planeeritavale hädakägarale on vaja vesi peale tõmmata.

Tehnilise järelevalve ameti tellitud eelprojekti kohaselt kujuneb Rail Balticu Eesti trassi maksumuseks 1,6 miljardit eurot, mis on ligikaudu 18 protsenti enam kui kolm aastat tagasi koostatud eskiisis, kirjutab BNS. Eesti osa omafinantseeringuks prognoositakse selle järgi 318 miljonit eurot.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

EKRE majandusinimesed on juba ammu öelnud, et see projekt on kulukas, väheefektiivne, keskkonda rikkuv ja mõttetu, kusjuures on seda juba algusest peale saatnud valearvestused, eriti Ernst&Youngi 4 miljardiga mööda pannud tasuvushinnang. Kahtluse alla on pandud praktiliselt kõik projekti heade külgedena välja toodud argumendid, seda nii kaubavedude mahu, reisimismugavuste kui ka paljude muude oodatud positiivsete tulemite osas.

Rail Balticu asemel soovib EKRE keskenduda juba olemasolevatele raudteeliinidele ning vabanevat raha saab ära kasutada muude tee-ehitusprojektide tarvis.

Rail Balticu ühisettevõtte tegevjuht Baiba Rubesa on hoiatanud, et kehv koostöö trassiriikide vahel võib projekti kolm korda kallimaks teha, sest tegelikult on kõigil omad huvid ja kiire ühendus Kesk-Euroopaga pole kunagi olnud ei vajalik ega tähtis. Ka ülalpidamiskulud võivad kasvada ülearu suureks, eriti kui loodetud tasuvust ei tule – see monstrum jääb lihtsalt trassi võõrustavate riikide kukile raha neelava kuluartiklina.

Lisaks sai neljapäeval kinnitust EKRE majandusprogrammis ära märgitud aktsiisimäärade langetamise vajadus, kui Maksumaksjate Liidu tellitud uuring näitas, et see samm lõpetaks raha äravoolu Lätti.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused