Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Hinnatõus sotsiaalses rehabilitatsioonis — kui jalule jääte, saate suurepärase teeninduse!

-
01.08.2018
Sotsiaalministeerium
© Toomas Huik/Postimees

Eesti üheks eripäraks on see, et mistahes teenuse kallinemist või kaugemale viimist, olgu see siis arstiabi või päästeteenus, põhjendatakse ikka sellega, et tegelikult läheb kõik ju paremaks.

Alates 1. augustist kehtivad pea kõikidel sotsiaalse rehabilitatsiooni teenustel kõrgemad hinnad, mille kujundamisel võeti arvesse rehabilitatsioonispetsialistide palga- ning seadmete ja muu inventari kulusid, teatas sotsiaalministeerium BNS-ile.

Kolmapäeval jõustunud sotsiaalse rehabilitatsiooni teenuste hinnatõus peaks leevendama spetsialistide puudust ning parandama seeläbi ka teenuse kättesaadavust ja kvaliteeti, usub sotsiaalkaitseminister Kaia Iva.

“Hinnad, millega riik sotsiaalse rehabilitatsiooni teenust ostab, on püsinud mitmeid aastaid peaaegu muutumatuna ning see on mõjutanud ka teenuste kättesaadavust. Mitmed teenuseosutajad on pöördunud meie poole murega, et seni kehtinud hindade juures pole neil võimalik spetsialiste hoida ega juurde leida,” ütles Iva sotsiaalministeeriumi pressiteenistuse vahendusel kolmapäeval. “Inimeste abistamiseks vajame asjatundlikke spetsialiste ning see eeldab, et teenuseosutajad saavad maksta ka konkurentsivõimelist töötasu.”

Siit pildist on kahjuks väljas üks pusletükk, nimelt sotsiaalse rehabilitatsiooni saaja või tema hooldaja, kes hakkavad mingi kahtluseta oma rahakotti senisest kõvasti rohkem tuulutama, sest nende kulude kompenseerimisest pole hetkel midagi kuulda. Sotsiaalne rehabilitatsioon on sotsiaalteenus, mis on mõeldud nende keeruliste juhtude toetamiseks, kus on vaja mitmete spetsialistide abi, nagu näiteks logopeed, tegevusterapeut või eripedagoog, et inimene ja tema lähedased saaksid õppida, kuidas erivajadusega igapäevaselt hakkama saada.

Sotsiaalkindlustusameti teisipäeval esitatud andmete kohaselt tõuseb füsioterapeudi tunnihind 18,73 eurolt 21,98 eurole (kasv 17,35 protsenti), sotsiaaltöötaja senine tunnihind 15,9 eurot tõuseb 20,12 eurole (kasv 26,54 protsenti), eripedagoogi 15,9-eurone tunnitasu tõuseb 21,34 eurole (kasv 34,21 protsenti), psühholoogi tunnihind tõuseb 15,9 eurolt 21,82 eurole (kasv 37,23 protsenti), logopeedi tunnitasu tõuseb 17,22 eurolt 22,08 eurole (kasv 28,22 protsenti), tegevusterapeudi 21,69-eurone tunnitasu kasvab 22,08 eurole (kasv 1,8 protsenti), loovterapeudi tunnitasu jääb senisele 21,69 euro tasemele, kogemusnõustaja tunnitasu 13,27 eurolt 15,36 eurole (kasv 15,75 protsenti), õe tunnitasu kasvab 14,61 protsendilt 21,28 eurole (kasv 45,65 protsenti) ja arsti tunnitasu 20,63 eurolt 31,6 eurole (kasv 53,17 protsenti).

Sama jutt teenuse kvaliteedi paranemisest käis ka Valga ja Põlva sünnitusosakondade sulgemise arutelude aegu — kui te peaksite kuidagi Tartusse jõudma, saate nautida suurepärast sünnitusabiteenust. Sotsiaalses rehabilitatsioonis on sama — kui hinnatõus teil veel arsti juurde pääsemist lubab, saate kvaliteetse teenuse!