Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Indrek Neivelt: Eesti kõrges inflatsioonis pole süüdi sõda, vaid kaks korda kallim elekter kui Rootsis

-
06.05.2022
Indrek Neivelt
© Riigikogu

Eestis on elekter kaks korda kallim kui Rootsis ja just sealt tuleks otsida Eesti kõrge inflatsiooni põhjuseid, leiab majandusekspert Indrek Neivelt oma sotsiaalmeediapostituses.

Neivelt kirjutab: “Eile raporteeris Eesti Energia oma esimese kvartali rekordilised majandustulemused. Sirvisin eile õhtul ka pikemat aruannet ja mis selgus: Eestis oli selle aasta esimeses kvartalis keskmine elektrihind 133.4 EUR/MWh kohta (2021. 1.kv oli 51.80). Lätis 139.7 (2021. 1.kv 51.80), Soomes 91.7 (48.6) ja Rootsis 65.2 (42.5).

Optimist ütleks, et hea uudis on see, et Lätis on olukord veel hullem. Aga ikkagi on meie elekter oluliselt kallim kui Soomes-Rootsis. Rootsiga on vahe lausa kahekordne.

Siit tuleks otsida meie kõrge inflatsiooni põhjuseid. Kõrgemat omahinda ja madalamat konkurentsivõimet. Näiteks kui meie põllumees saab väiksemat toetust ja maksab kaks korda rohkem elektri eest, siis see ei ole jätkusuutlik tegevus.

On, mille üle mõtelda ja ka tegutseda. Alustuseks tuleks tunnistada probleemi olemasolu ja mitte süüd sõja peale veeretada.”