Indrek Neivelt: Eestil läheb Euroopaga võrreldes väga hästi

Rubriik Majandus On
- Updated
Indrek Neivelt

Ettevõtja ja majanduseksperdi Indrek Neivelti sõnul on valitsuse majanduspoliitika kritiseerimine ülekohtune, sest tegelikult läheb Eestil Euroopaga võrreldes väga hästi.

“Lugesin imestusega Eesti Päevalehe tänast juhtkirja, mis minu arvates teeb meie valitsusele ülekohtuselt liiga. Viisakalt öeldes käiakse faktidega üsna vabalt ringi. On näha, et tahetakse valitsuse kohta halvasti öelda ja leitakse statistika, mis seda ei toeta. Aga ikka kirjutatakse,” kirjutab Neivelt oma Facebooki kontol.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Olen viimasel ajal tähelepanelikult jälginud Euroopa statistikat, kuna kuulun peaministri juures olevasse majanduse elavdamise ekspertkogusse. Eesti paistab seal väga hästi välja.”

Neivelt osutab, et teises kvartalis oli meie majanduslangus võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 6.9% ja oli Euroopa keskmisest (14%) kaks korda väiksem.

“Olime parima viiendiku seas. Kolmandas kvartalis oli meie majanduslangus eelmise aasta sama perioodiga võrreldes ainult 1.9%. Euroopa keskmist veel tabelis ei ole aga vaadates suurte riikide tulemusi, võib arvata, et see on jälle umbes kaks korda parem Euroopa keskmisest. Ja jällegi oleme Euroopa parima viiendiku seas,” kirjutas Neivelt.

“Jah, Iirimaa majandus kasvas anomaalsed 8.1%. Aga Iirimaal on sellist anomaaliat ennegi toimunud, kuna Iirimaal on paljude suurfirmade Euroopa peakontorid. Mõned väga suured firmad liigutavad oma kasumi sinna ettevõttesse ja riigi SKT kohe kasvab. Tegeliku majandusega pole sellel midagi tegemist. Jah, Leedu majandusel on meist paremini läinud.”

Neivelti sõnul läheb Eesti majandusel võrreldes Euroopaga väga hästi. “Eestil läheb eriti hästi, kui võrrelda Eestit eelmise kriisiga. [Siis oli võimul Reformierakond – toim.] Eelmises kriisis olime Euroopa viimase kahekümne (vist isegi kümne) protsendi hulgas ja nüüd olema kahekümne parima hulgas. Aga siis kiideti valitsust,” kirjutas Neivelt.

“Rohkem objektiivsust. Jah, midagi saab alati paremini teha, aga keskkonda arvestades on meil hästi läinud. Tunnustagem üksteist selle eest. Rohkem positiivsust.”

Statistikaga on võimalik lähemalt tutvuda: https://ec.europa.eu/eurostat/tgm/refreshTableAction.do?tab=table&plugin=1&pcode=teina011&language=en&fbclid=IwAR1q7TFvD3PsD-GMuUDU4YnB4Dih9TTB2R5IlYhFaXHh4Y-M5VfnSEvPT48

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused