Inimõiguste rikkumine ei huvita, raha on tähtsam: Bolt investeerib diktatuuririiki

Majandus,
Bolt

Eesti tarkvaraettevõte Bolt, kes tegutseb Valgevene pealinnas Minskis eelmise aasta detsembrist, kavatseb diktatuuririigi väljaannete teatel investeerida sinna miljoneid, et laiendada oma osa taksonduses ja pakkuda sealsele turuliidrile Yandexile suuremat konkurentsi.

Mullu kehtestas EL seoses Valgevene opositsiooni meeleavalduste mahasurumisega sanktsioonid 88 sealsele ametiisikule. Tõsise rahvusvahelise pahameeletormi vallandas president Aljaksandr Lukašenka mullu 23. mail, kui Ryanairi Ateena-Vilniuse lend sunniti hävitaja saatel Minskis maanduma. Valgevene võimud vahistasid pardal olnud teisitimõtlejast ajakirjaniku Raman Pratasevitši ja tema sõbratari Sofia Sapega.

Inimõiguste rikkumise tõttu järgnesid veelgi karmimad Euroopa Liidu majanduslikud sanktsioonid. Eraldi on sanktsioonid praegu kehtestatud 166 inimesele, sealhulgas president Lukašenkale, tema kahele pojale ja miniale.

Vaatamata diktatuuririigi laiaulatuslikule inimõiguste rikkumisele ja rahvusvahelise kogukonna hukkamõistule Lukašenka režiimi suhtes on juba 45 riigis tegutsev Eesti tarkvaraettevõte Bolt otsustanud oma tegevust Valgevenes oluliselt edendada.

Allikas: Postimees

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused