IT-minister muudab mobiilside sageduskonkursi tingimusi, et soodustada konkurentsi ja tagada parem teenus

Majandus,
- Updated
©Uued Uudised
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem saatis avalikule konsultatsioonile mobiilside 3,6Ghz sagedusriba konkursi muutmise määruse, mille kohaselt algselt planeeritud kolme asemel kuulutakse konkurss välja neljale sagedusloale.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri ettepaneku järgi jaotatakse 3,6 Ghz sagedusala neljaks võrdseks sagedusloaks. Ministri hinnangul soodustab see  konkurentsi, tagades sealjuures sagedusressursi tõhusa kasutuse. „Peame hoidma turu avatuna võimalikult paljudele uutele arengutele ja pakkujatele. See aitab tagada jätkusuutliku ja mitmekesise teenuste valiku ka tänaseks olulisel määral muutunud majanduskeskkonnas,“ märgib Siem.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sageduste kasutuslubasid saavad riiklikul konkursil osta kõik sideettevõtjad nii Eestist kui mujalt.

„Koroonakriis näitas veelkord, kui oluline on Eestis heade sideühenduste olemasolu. Kuigi ühenduste kvaliteet järjest kasvab, kasvavad ka inimeste ootused,“ tõdes Siem. „Samuti näitas kriis, et inimesed saavad edukalt töötada ka maapiirkondades, kuid selle peamiseks eelduseks on hea internetiühendus. Kuigi valitsus tegi olulise otsuse ja suunas kiire interneti püsiühenduse rajamiseks täiendavad 15 miljonit eurot, siis igale poole siiski kaabliga internet ei jõua ja peame tõstma ka õhu teel leviva internetiühenduse kättesaadavust,“ selgitas Siem.

Eraldatav sagedusala jaotatakse neljaks osaks, mille maht on piisav ka 5G tehnoloogiaga kaasnevate andmemahtude edastamiseks. Vabaks jäetakse endiselt viies, väiksema mahuga puhverala, mis tagab kaitsejõudude seadmete häirevaba töö. Kuna sageduskonkursi tingimusi muudetakse, siis pikeneb konkursi lõpptähtaeg seaduses ettenähtud aja võrra.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused