IT-minister Raul Siem: 5G võrk on juba lähitulevikus vajalik

Majandus,
©Uued Uudised
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Raul Siemi sõnul piisab tarbijatele praegu küll 4G võrgu võimalustest, kuid 5G võrk juba lähitulevikus vajalik nii elanikele, avalike teenuste osutajatele kui ka seadmetele.

Siem kohtus neljapäeval esimese 5G sageduskonkursi muutmise määruse avaliku konsultatsiooni raames sideettevõtetega, et saada ülevaade arutelude hetkeseisust, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Sideettevõtjad ütlesid kui ühest suust, et meie tarbijate nõudmised ja edastatavad andmemahud kasvavad iga päevaga, seda eriti nüüdseks hoogustunud kaugtöö valguses,” märkis Siem pressiteates.

Kuigi minister tõdes, et sageduste jagamise küsimus on olnud üleval oodatust pikemalt ja tekitanud erimeelsusi, on ta optimistlik. “Eilse kohtumise pinnalt näen, et koostöö on võimalik ja nii loodan, et jõuame peagi tulemuseni, tänu millele saame tulevikus Eesti 5G võrgu arenduse käima,” ütles minister.

Minister Siem otsustas juuni keskel pikendada esimese 5G sageduse – 3,6 GHz sageduskonkursi muutmise määruse avalikku konsultatsiooni. Sideettevõtjate tagasisidet oodatakse hiljemalt 31. juulil 2020.

Ministri ettepaneku järgi jaotatakse 3410–3800 megahertsi sagedusala planeeritud kolme asemel neljaks võrdseks sagedusloaks, mille eesmärk on ennekõike konkurentsi soodustamine. (BNS)

9 commentsOn IT-minister Raul Siem: 5G võrk on juba lähitulevikus vajalik

 • Avatar

  Võigas lugu!

 • Avatar

  Huvitav, millal tuleb IT-ministrilt eelnõu Põhiseaduse vastase e-valimiste lõpetamiseks?

 • Avatar

  Nuhkida saab isegi GSM võrgu kaudu.5G-s on andmeedastuskiirus lihtsalt suurem ja nuhkimine kergem,aga see pole argument.Ebaseaduslik nuhkimine on kuritegu,sõltumata nuhkimisvahendist.Kui on põhjendatud kartus,et mõni välisriik varastab Eestist andmeid ja manipuleerib nendega,siis turvakaalutlustel selle välisriigi seadmeid meie võrgus kasutada ei tohi.Mis puudutab ülikõgsageduslikku raadiokiirgust,siis see kahjustab inimese tervist igal juhul,aga nõrga kiirguse puhul pole kahjustus väga suur.Paljud kaasaegsed WIFI ruuterid töötavad isegi 5GHz sagedusalas,aga inimesed kasutavad neid isegi magamistoas (mida kindlasti ei soovita).Kui 5G võrk koosneks väga paljudest väikese võimsusega tugijaamadest,siis terviseriskid eriti suured ei ole.Selline võrk on aga kallis.Sellepärast on operaatoritel kiusatus ehitada tugijaamu vähem kuid võimsamaid.Sellepärast peab riik enne kui lubab võrku ehitada,seadustama maksimaalselt lubatavad kiirgusnivood.Kindlasti peavad need olema rangemad kui EL on kehtestanud.

 • Avatar

  EKRE – tõmmake pidurit !!!

  Me elame juba praegu liiga intensiivse (tervistkahjustava) elektromagnetlaine-kiirguse sees…!!!
  See stress on rakutasandil – ja sellest tulenev inimeste laialdane väsimuse ja unetuse üle kurtmine. Lisaks organismi hapestumine – mis on (peaaegu) kõigi haiguste ema… (Juba Paracelsus (1493-1541) teadis seda !)

  (Ja see, et viimatimainitud teemast inimesed nii vähe teavad, näitab, et ka “meie” (ametlik) meditsiinisüsteem on sügavalt kuritegelikel alustel !!!)

 • Avatar

  Ei ole jah vaja. Internetis suhtlemine tekitab väga palju probleeme, eriti igasuguste asutustega. Silmast silma või kõrvast kõrva annab alati kiirma ja selgema tulemuse.

 • Avatar

  5G võrk pole absoluutselt vajalik. Otsustajad, lugege nüüd palun sadade teadlaste arvamust 5G kohta. Ja milline autoomanik unistab isesõitvast autost?

 • Avatar

  Ei pea õigeks mikrolainekiirgusega mängimist. Sellest on saanud juba ammu eesmärk omaette, et viimane kui vidin kiirgaks välja ja võtaks midagi vastu. Pikaajaline toime inimorganismile on teadmata, sest põhjuse ja tagajärje vahel pole sama selget seost nagu noaga sõrme lõikamisel. Küll aga tunnen hästi kaht inimest, kes ise on tajunud mobiiltelefoniga tervise kahjustamist pikaajalise kasutamise tagajärjel (ühel insult, teisel tinnitus). Ülitõenäoliselt ei ole üritatudki teha sellealast statistikat või seoste tuvastamise metoodikat. Arstid ravivad üksnes tagajärgi.

  • Avatar

   5G võrk on vajalik AINULT kiibistatud inimeste liikumiste detailseks jälgimiseks, ehk tegemist on eheda nuhkimisesüsteemiga.
   Kas EKRE on samuti püütud Uue Maailmakorra loojate, soroslaste, lõksu? Ei tahaks esialgu uskuda veel seda, aga…?
   Vihjeks kasvõi see miks hiinlased hooga arendavad ja juurutavad oma nuhkimisvõrgustikku seda 5G-d.

  • Avatar

   Tinnitus – on organismi hapestumise (atsidoos) tagajärg, indikaator, sümptom…

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused