IT-minister Raul Siem: 5G võrk on juba lähitulevikus vajalik

Majandus,
©Uued Uudised
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Raul Siemi sõnul piisab tarbijatele praegu küll 4G võrgu võimalustest, kuid 5G võrk juba lähitulevikus vajalik nii elanikele, avalike teenuste osutajatele kui ka seadmetele.

Siem kohtus neljapäeval esimese 5G sageduskonkursi muutmise määruse avaliku konsultatsiooni raames sideettevõtetega, et saada ülevaade arutelude hetkeseisust, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Sideettevõtjad ütlesid kui ühest suust, et meie tarbijate nõudmised ja edastatavad andmemahud kasvavad iga päevaga, seda eriti nüüdseks hoogustunud kaugtöö valguses,” märkis Siem pressiteates.

Kuigi minister tõdes, et sageduste jagamise küsimus on olnud üleval oodatust pikemalt ja tekitanud erimeelsusi, on ta optimistlik. “Eilse kohtumise pinnalt näen, et koostöö on võimalik ja nii loodan, et jõuame peagi tulemuseni, tänu millele saame tulevikus Eesti 5G võrgu arenduse käima,” ütles minister.

Minister Siem otsustas juuni keskel pikendada esimese 5G sageduse – 3,6 GHz sageduskonkursi muutmise määruse avalikku konsultatsiooni. Sideettevõtjate tagasisidet oodatakse hiljemalt 31. juulil 2020.

Ministri ettepaneku järgi jaotatakse 3410–3800 megahertsi sagedusala planeeritud kolme asemel neljaks võrdseks sagedusloaks, mille eesmärk on ennekõike konkurentsi soodustamine. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused