IT-minister Raul Siem tegi ettepaneku jagada esimene 5G sagedusala nelja loa vahel

Majandus,
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem saatis teisipäeval sideettevõtetele ametliku tagasiside saamiseks esimese 5G sageduse – 3,6 gigahertsi sageduskonkursi määruse ettepanekud, mille kohaselt jagatakse sagedusala neljaks võimalikult võrdseks osaks.

“Avaliku konsultatsiooni põhjal näeme, et piirangute tingimustes on parim variant panna sageduskonkursile neli maksimaalselt võrdset luba. Selline lahendus tagab kõigile loa saajatele ka võrdväärsemad konkurentsitingimused,” ütles Siem majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi pressiteates.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ministri hinnangul võimaldab selline lahendus tulla 5G turule uutel sideettevõtjatel, kes elavdaks konkurentsi ja seeläbi avarduks ka tarbijate valikuvabadus. “Senine sideturu areng on näidanud, et see looks tarbijatele paremaid hindu ja kvaliteeti,” lisas ta.

Kuigi ministri sõnul ei ole ettepanek küll algselt sideturu jaoks ideaalne jaotus, on see 5G võrgu ehitamisega alustamiseks tema hinnangul piisav.

“5G võrgule üleminek saab olema järk-järguline protsess ning käesolevad 50/50-megahertsised plokid on esialgsed, sest peale Venemaaga koordinatsioonilepingu sõlmimist saame minna üle suurematele plokkidele vastavalt tarbijate ootustele ja tuleviku vajadustele,” märkis Siem.

Ministri ettepaneku järgi jaotatakse 3410–3800 megahertsi sagedusala neljaks võimalikult võrdseks osaks, ehk 50/50, 50/50, 50/50 ja 50/40 megahertsi. Peale Venemaaga koordinatsioonilepingu sõlmimist minnakse üle 90–100-megahertsistele plokkidele.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused