Kas lehmasõnnik on ka kallimaks läinud või kasutab gaasifirma turuolukorda?

Eesti, Majandus,
- Updated
Biogaasi hinnad on laes

Äripäev kirjutab, et Koksveres asuv Siimani farmi biometaani tootmiskompleks müüb Viljandimaal ja Pärnus biometaani (CBM) kaks korda odavamat kui mujal. Eesti Gaas ja Alexela küsivad biogaasi eest ligi viis eurot.

„Need gaasiauto omanikud, kes teavad kahte salatanklat, võivad pihku itsitada: Alexela ja Eesti Gaasi pea viieeurose kilohinna asemel maksavad nad kütuse eest enam kui kaks korda vähem,“ kirjutab Äripäev.

Biogaas sobib ka surugaasi (CNG) kasutavatesse autodesse, mis ülikõrge hinna tõttu on seisma jäetud. Sealhulgas on näiteks Rakveres hõrendatud oluliselt linnaliine, sest bussid tarvitavad samuti CNG gaasi.

Sellised käärid tekitavad tarbijates küsimusi: kas mujal on lehmasitt ka kallimaks läinud või on Eesti Gaas turusituatsiooni ära kasutades põhjendamatult hinna lakke ajanud.

Ka Soomes maksab biogaas kahe euro ringis.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused