Keskkonnaminister Rene Kokk: Viljandisse võiks sõita Eesti esimene vesinikurong

Majandus,
- Updated
©UU
Rene Kokk

Keskkonnaminister Rene Kokk on algatanud töörühma, mis tegeleb vesinikuenergeetika arendamisega Eestis.

„Oleme riik, kus on potentsiaal vesinikku toota. Tihti öeldakse, et miks riik ei vaata tulevikku ega otsi lahendusi – vesinik on kindlasti üks tulevikulahendusi, Eestil on väga suur potentsiaal selles. Kui me vesiniku – ja loodan, et ka Euroopas – paremini käima saame, siis on vesinikulahendused järgmise 10–15 aasta jooksul täiesti võimalikud,“ ütles Kokk intervjuus Eesti Päevalehele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Isiklikult olen algatanud vesiniku töörühma, mis on keskkonnaministeeriumis tööle hakanud, ja mul on hea meel öelda, et ka majandusministeerium on järele tulnud. Tulevikus võiks Ida-Virumaal olla ka vesinikutootmise võime, kasutades näiteks tuuleparkide energiat. Kui saaksime kunagi merel tuulest elektri tootmisele üle minna, siis ületootmise ajal, mil elektrit nii palju ei tarvitata, on ülejäägi kasutamine vesiniku salvestamiseks päris mõistlik.“

Keskkonnaminister möönab, et praegu vesinikutehnoloogia veel majanduslikult konkurentsivõimeline ei ole. „Riigis tervikuna suurt nõudlust ei ole, et meil oleksid vesinikubussid või -rongid,“ märgib Kokk, kuid lisab, et aruteludega on ministeeriumis sinnamaani jõutud, et tulevikus võiks Viljandisse sõita Eesti esimene vesinikurong. „Loodan küll, et lähema kümnendi jooksul saab Eestis vesinikutehnoloogia tuule tiibadesse.“

Loe kogu intervjuud Rene Kokaga Eesti Päevalehest!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused