Kiusu ajanud Jürgen Ligi sülitas vastu tuult

Majandus,
- Updated
Maantee, 4 realine tee, tee, transport
©UU
Maantee, 4 realine tee, tee, transport

Rahandusminister Martin Helme sõnul on PPP ehk avaliku ja erasektori koostöö ainuke võimalus ehitada viie aasta jooksul valmis vajalikud neljarajalised lõigud põhimaanteedel, sest eelarveliste vahenditega läheks selle jaoks 40 aastat.

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutas täna avaliku ja erasektori koostöö (PPP) võimalusi ja kogemusi maanteede ehitamisel. Komisjoni kutsel käisid selgitusi jagamas Martin Helme, kes on olnud PPP kasutamise suurim eestvõitleja, rahandusministeeriumi asekantsler Raigo Uukkivi ning riigikontrolör Janar Holm.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Helme selgitas komisjoni ees, et riigil tuli teede ehitamise rahastamiseks leida võimalus, kuivõrd Euroopa Liidu reeglite järgi ei saa Eesti praeguses seisus laenu võtta. Helme sõnul saaks ainult riigieelarvest eraldatavate vahenditega ehitada suuremad maanteed neljarajaliseks 40 aastaga.

Helme tõi välja, et PPP on põhjendatud juhul, kui selle kasulikkus kaalub ülema kõrgema kapitalikulu. Kasulikkuse üheks eelduseks on see, et PPP ei kajastu valitsemissektori tasakaalus.

“Otsitakse innovatiivsemaid lahendusi, sest ehitaja otsib nii insenertehnilisi kui materjali uuendusi. Eestis kehtivad siiani 1983. aastast tee-ehituse normid,” märkis Helme.

Rahandusminister tõi välja ka PPP positiivse mõju teede-ehituse kvaliteedile. Helme märkis, et kuivõrd PPP ehk averusega jääb ka tee hooldus lepingu ajaks ehk paarikümneks aastaks tee-ehitaja kätte, siis peab hanke võitnud ettevõtja tegema parima võimaliku tee, et selle hooldamine oleks võimalikult odav.

Komisjoni esimees Jürgen Ligi (Reformierakond) märkis, et tema tahaks sellist eraettevõtet näha, kes teeb riigile soodsa lepingu ning võtab riskid enda kanda.

Järgnes vaidlus Ligi ja Helme vahel, kus süüdistati üksteist asjatundmatuses ja tegematajätmistes, vaidluse lõpetuseks sai sõna rahandusministeeriumi asekantsler Raigo Uukkivi, kelle sõnul pole küsimus selles, kas ehitada suuremad maanteed neljarajaliseks riigi raha eest või PPP abil, vaid selles, kas ehitada teed valmis PPP abil või üldse mitte.

Olgu öeldud, et Martin Helme plaani on heaks kiitnud mitu ettevõtjat ja arvamusliidrit ning Jürgen Ligi ajas oma arupärimisega lihtsalt opositsioonile omast kiusu.

UU

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused