Kliimakaitsjate survel oma põlevkivienergeetikat suretav Eesti Energia jätkab projekte Utah`s ja Jordaanias

Rubriik Majandus On
©Scanpix
Põlevkivikaevandus Eestis.

Eesti kuuletub kliimaäärmuslastele ja laseb põhja omaenda põlevkivil põhineva energeetika, kuid samas jätkub kõik see meie endi toel mujal maailmas.

Delfi Ärileht vahendab: “Maailma suurimas põlevkivikarjääris Jordaanias on esimesed miljon tonni kaevandatud. Karjäär varustab eestlaste arendatud põlevkivielektrijaama, kus toodetakse esimene elekter järgmisel aastal, teatas Tallinna Tehnikaülikooli geoloogia instituut.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Põlevkivielektrijaama ja karjääri omanikeks on võrdselt 45 protsendiga Malaisia ettevõte YTL Power International Berhad ja Hiina ettevõte Yudean Group ning Eesti Energia 10 protsendiga. Elektrijaama ehitab Hiina suurettevõte Guangdong Power Corporation. Projekti elluviimist rahastavad umbes 1,6 miljardi USA dollari mahus Hiina suurpangad.

Eesti Energia partner Hiina on teatavasti just see maa, mis ei mõtlegi fossiilsete kütuste kasutamist lõpetada ja on väidetavalt suurim süsihappegaasi õhkupaiskaja.

Möödunud aasta 4. oktoobril kirjutas seesama Ärileht: “Pärast pikka ootamist on Eesti Energia jõudnud oma Utah arendusprojektiga olulise verstapostini. Nimelt andis USA maakorraldusbüroo oma heakskiidu ligi 9-kilomeetrise trassikoridori rajamiseks, mis on vajalik tulevase põlevkivitehase kommunikatsioonide jaoks.”

Eesti Energia plaanitav põlevkivitehas hakkaks USA maapõues olevat kerogeenpõlevkivi põlevkiviõliks töötlema, kuid selle vastu on ägedalt USA keskkonnakaitsjad.

Seega jätkab Eesti riigifirma Eesti Energia välisprojekte ehk siis CO-emissiooni turgutamist, samas kui: “Eesti Energia tegi pühapäeval äraspidise tootmisrekordi: esimest korda ajaloos peatus põlevkivielektri tootmine täielikult,” nagu kirjutas ERR sel nädalal.

Seisak kestis kaheksa tundi, mil samal päeval 50-aastaseks saanud Eesti elektrijaam ei tootnud ühtki megavatt-tundi elektrienergiat. Eesti Energia põhjendab väikesi tootmiskoormusi kõrge CO2 hinna ja madala elektri turuhinna koosmõjuga.

“See on tõesti esimene kord, kui elektrijaamad on seoses madala elektrihinna ja madala elektrinõudlusega nii alakoormatud, et lugemid näitavad nulli,” tunnistas Enefit Energiatootmise juht Mart Proos ERR-ile.

Seega siis on tekkinud kummaline olukord – ekstremistlikule kliimapoliitikale alludes hävitab Eesti oma rahvusliku energeetika ja sellest lähtuvalt ka majanduse, kuid aitab kaasa sellele, et Jordaaniast ja Utah`st USA-s tormab CO ikkagi kliimat soojendama.

Allikad: Ärileht, ERR

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused