Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kliimalepped toovat Eestisse üle miljardi euro rahastust – ärge laske ennast sellest petta

05.07.2022
Vähemalt põllumajandusse toob rohepööre küll tühjad laudad. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

BNS vahendab uudist, mille kohaselt “Tänu Euroopa Liidu heitkogustega kauplemise süsteemist rahastatavate moderniseerimisfondi ja innovatsioonifondi muudatustele ning sotsiaalse kliimafondi loomisele on Eestisse kliimaneutraalsusele ülemineku rahastamiseks oodata sadu miljoneid eurosid lisaraha”, nagu väidab keskkonnaministri kohuseid täitev maaeluminister Urmas Kruuse.

Sellest summast ei maksa vaimustuda, sest jutt on perioodist aastani 2032, see raha on erinevates fondides (moderniseerimis-, innovatsiooni- ja sotsiaalne kliimafond) ning igal rahasummal on küljes kliimalipik ehk neid rahasid saab kasutada ainult rohepöörde vaimus, ja see määrab kõik – Eestiski on nii põllumajandus-kaubanduskoda kui ka mitmed muud ettevõtlusliidud väitnud, et rohepööre kipub utoopiasse langema.

Rohepööre ei tähenda mingit rahavoogu, vaid pigem katsumusi. Nii teatab Äripäev pealkirja “Karm kliimapoliitika Hollandis vallandas üleriigilise protestilaine” all järgmist: “Eelmisel teisipäeval otsustas Hollandi valitsus drastiliselt vähendada kasvuhoonegaaside hulka oma põllumajandussektoris, mis vallandas üleriigilise protestilaine. Täpsemalt võttis Hollandi valitsev koalitsioon peaminister Mark Rutte juhtimisel vastu otsuse vähendada lämmastikoksiidi ja ammoniaagi hulka Hollandi põllumajanduses pea poole võrra aastaks 2030. See otsus puudutab kõige enam Hollandi loomakasvatust, kus nimetatud kasvuhoonegaaside osakaal on kõige suurem.”

UU