Kliimanõuded kägistavad: Kunda Nordic Tsement sulgeb osaliselt tootmise

Majandus,
©Uued Uudised
Eesti omamaine ehitussektor vajab tsementi. Pilt on illustratiivne.

AS-i Kunda Nordic Tsement nõukogu otsusel lõpetatakse märtsis klinkritootmine Kundas, mille käigus koondatakse 80 töötajat.

Ettevõtte sõnul on otsuse taga hüppeliselt kasvanud süsinikdioksiidi hind, mis avaldab majandustulemustele olulist mõju. Tehases on kasutusel vana tootmistehnoloogia, mille tõttu on õhku paisatavate süsinikuheitmete hulk suhteliselt kõrge.

Sellest tulenevalt on klinkritootmise jätkamine Kundas muutunud majanduslikult ebaotstarbekaks, teatas ettevõte. Tsemendijahvatus ja -müük Kundas jätkuvad.

Võrreldes kuivmenetlusel töötavate tsemenditehastega on tootmine Kundas energiakulukam, sest tehas kasutab vana tootmistehnoloogiat ja paljud tootmise võtmenäitajad jäävad tunduvalt kehvemale tasemele.

“Oleme jõudnud Kundas teelahkmele, kus klinkri tootmishinna vähendamiseks ja üha karmistuvate keskkonnanõuete täitmiseks, mida huvigrupid meilt ootavad, on vaja uut kuivmenetlusel töötavat tehast. Kuna tootmismaht on suhteliselt väike, siis ei ole selline investeering kasumlik,” ütles ettevõtte tegevdirektor Meelis Einstein.

Kunda Nordic Tsement jätkab tööd tsemendijahvatustehasena, samuti jätkatakse killustiku tootmisega. Tsemendi tootmiseks vajalikku klinkrit hakatakse edaspidi laevadega sisse tooma teistest kaasaegsematest tehastest. Seoses sellega väheneb Kundas toodetud tsemendi süsinikdioksiidi jalajälg ettevõtte hinnangul ligikaudu 30 protsenti.

Klinkritootmise lõpetamise tagajärjel koondatakse ettevõttes ligikaudu 80 töötajat. “Teeme omalt poolt kõik, et kogu protsess oleks läbi viidud vastutustundlikult ja et kõik koondatavad töötajad naaseksid võimalikult kiiresti tööturule,” sõnas ettevõtte tegevdirektor Meelis Einstein. Selleks alustab ettevõte koostööd töötukassaga. (BNS)

Kommentaarid

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused