Kriips peale: valitsus plaanib apteegireformi tühistada

Majandus,
©Scanpix
Apteegireformi järel ähvardanuks paljusid väikeapteeke sulemine. Ülejõe Apteek. Pilt on illustratiivne.

Valitsus otsustas peatada juba viis aastat tagasi kokku lepitud ja pikalt ette valmistatud apteekide reformi, mis kohustas hulgimüüjaid müüma apteegid proviisoritele, kirjutab Postimees. Valitsuse plaan on saata vastav eelnõu riigikokku.

Kuu aega tagasi kogunes apteegireformi arutama koalitsiooni töörühm, uue mõttena tuli tookord kaalumisele kogu reform üldse ära jätta ja kogu ravimiturg vabaks lasta, kirjutas Postimees varem.

Viis aastat tagasi vastu võetud apteegireform näeb ette, et alates 1. aprillist 2020 ei tohi apteeki omada ravimite hulgimüüjad ja kõik apteegid peavad kuuluma 51 protsendi ulatuses proviisoritele. Seda plaani pooldab proviisorite koda.

Hulgimüüjatele kuuluvaid apteegikette esindav Eesti Apteekide Ühendus (EAÜ) on jällegi olnud seda meelt, et apteegireformi ei peaks praegusel kujul ellu viima. (BNS)

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused