Kuidas ametkonnad hävitavad Eesti ettevõtlust ja töökohti: M.V.Wool alustab 125 töötaja koondamist

Majandus,
- Updated
©Scanpix
VTA-d süüdistatakse kalatööstuse M.V.Wooli hävitamises.

Listeeriaskandaali sattunud kalatööstus M.V.Wool teatas ettevõtte töötajatele, et alustab 125 töötaja koondamist 14. detsembril.

Praegu tegeleb suurem osa personalist ettevõtte Harku ja Vihterpalu tehastes süvapuhastusega ning osa on sundpuhkusel, teatas ettevõte.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Peale veterinaar- ja toiduameti (VTA) ettekirjutust, millega amet peatas ettevõtte tegevuse, esitas M.V.Wool töötukassale teate kollektiivsest koondamisest. Seaduses ettenähtud töötajate informeerimise ja konsulteerimise protsess lõpeb 14. detsembril, mil M.V.Wool alustab koondamisega. Ettevõte teeb koostööd töötukassaga ja lubab koondatavatele osutada igasugust toetust.

M.V.Wool jätkab kuni käesoleva nädala lõpuni Harku ja Vihterpalu tehaste süvapuhastust, mis algas peale VTA 25. novembri ettekirjutust ettevõtte tegevuse peatamiseks. Kalatööstus ootab seejuures ametit vahetult pärast süvapuhastust võtma uusi listeeriaproove.

“Käimasolev süvapuhastus ning listeeriaga võitlemise tegevuskava ei anna M.V.Woolile paraku garantiid, et ametnikud lubavad lähiajal ettevõttel tegevust jätkata,” ütles M.V.Wooli nõukogu esimees Meelis Vetevool, kes tunnistas, et ettevõtte ressursid on ammendumas.

Vetevool lisas, et VTA ülesanne on selgitada, kuidas on nende drastilised sammud seotud rahva tervise või toiduohutusega olukorras, kus listeeriabakter on üldlevinud ja esineb kõikjal looduses. “Lõplikult ei saa välistada ettevõtte tegevuse taastamist, aga hetkel me ei tea, kas see toimub käesoleval või järgmisel kuul või üldsegi mitte,” nentis ta.

Tallinna halduskohus rahuldas teisipäeval M.V.Wool esialgse õiguskaitse taotluse osaliselt. Halduskohus leidis menetlusosaliste seisukohti esialgse õiguskaitse kohaldamise osas analüüsides, et M.V.Wooli suhtes tehtud VTA ettekirjutuse täitmise peatamine täies ulatuses ei ole põhjendatud.

Seega saab M.V.Wool sisseostetud ning ettevõtte laos asuvat kaupa, nagu tooraine ja vahendatav kaup, teatud tingimustel ja VTA kontrolli all välja vedada.

M.V.Wool viis oktoobris ettevõtte Harku tehases läbi täieliku sterilisatsiooni ning peatas kaheks päevaks tootmise. Novembri keskel teatas VTA aga, et leidis pärast tehase desinfitseerimist võetud proovidest taas listeeriabakteri.

13. novembril esitas kalatööstus VTA-le bakteri väljajuurimiseks tegevuskava, mis nägi muu hulgas ette ajutist tootmise peatamist 2020. aasta alguses põhjalikuks suurpuhastuseks.

VTA teatas möödunud esmaspäeval, et peatab ettevõtte Harku ja Vihterpalu tehase tegevuse. Ettekirjutus hõlmab tootmist, vahendamist, ladustamist, tooraine sissevedu ning tooraine ja kauba väljavedu.

Seejuures märkis VTA, et tegevuse peatamine kehtib, kuni firma on ametile tõendanud, et listeeria puhangutüvi ST1247 on ettevõtte tegevuskohtades elimineeritud.

VTA on seisukohal, et ettevõtte tegevused haiguspuhanguid põhjustanud ST1247 hävitamiseks pole olnud piisavad.

M.V.Wool on seisukohal, et ettevõtte kalatooted on alati vastanud Euroopa Liidus kehtivatele piirnormidele ning on välistatud nende kalatoodete kahjulik mõju inimeste tervisele. (BNS)

2 commentsOn Kuidas ametkonnad hävitavad Eesti ettevõtlust ja töökohti: M.V.Wool alustab 125 töötaja koondamist

  • Avatar

    Ei suuda uskuda, kohus möllab omasoodu, ametnikud oma ja Ratas vaatab pealt, suu lukus- ei ole süvariiki? Lasemegi reformil riigi hävitada oma tentsikute kaudu, vaatame kõik suu ammuli lihtsalt pealt? Ministrid midagi öelda ega teha ei tohi, Kadrioru staap kihutab takka- kaua võib??

  • Avatar

    Siit tuleb nähtavasti järgmine miljonihagi riigi vastu. Huvitav, kaua neidametnike seal tööl veel hoitakse, ilmsrlgekt hakkavad pead lendama. Kondamine oli igal juhul õige otsus.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused