Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Lätlased tegid Eesti e-riigile ära

-
31.05.2020
ID-kaardi lugeja
© Uued Uudised

President Kaljulaid kasutab oma poliitturismi õigustamiseks ära väidetavat e-riigi tutvustamist, meie digiareng aga kipub paraku takerduma ja teisi mööda lubama.

Lätis saab nüüd koroonahaigetega kokkupuute tuvastamiseks kasutada teadlaste, infotehnoloogiafirmade ja riigiasutuste ühistööna valminud mobiilirakendust Peata COVID. Läti presidendi ja peaministri sõnul on Läti esimene riik maailmas, kus uus Google’i ja Apple’i koostööplatvorm haiguse ennetamiseks toimib.

Tasuta mobiilirakendus on vabatahtlik, kuid Läti haiguste ennetamise ja kontrolli keskuse eksperdid loodavad, et vähemalt viiendik riigi elanikest hakkab seda kiiresti kasutama, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Rakenduse on aidanud välja töötada üle 100 IT-, tervishoiu- ja turbeeksperdi. See on Läti ettevõtjate endi tasuta ja vabatahtlik algatus.

Eesti e-riigi kohta võib öelda, et see on meie oma inimeste saavutus. Kui me IT-valdkonnas enam ei arene, siis pole meil ilmselt enam oma inimesi – ukrainlasi digiriiki arendama ju ei too. Igal juhul on naabrite edu Eestile hoiatus, et e-riik hakkab positsioone loovutama.