Lätlased tegid Eesti e-riigile ära

Rubriik Majandus On
mobiil id, id kaart
©Uued Uudised
Eestil on oma e-riigist praktilist kasu, kuid kas selle tutvustamine on teistele samuti kasu toonud? Pilt on illustratiivne.

President Kaljulaid kasutab oma poliitturismi õigustamiseks ära väidetavat e-riigi tutvustamist, meie digiareng aga kipub paraku takerduma ja teisi mööda lubama.

Lätis saab nüüd koroonahaigetega kokkupuute tuvastamiseks kasutada teadlaste, infotehnoloogiafirmade ja riigiasutuste ühistööna valminud mobiilirakendust Peata COVID. Läti presidendi ja peaministri sõnul on Läti esimene riik maailmas, kus uus Google’i ja Apple’i koostööplatvorm haiguse ennetamiseks toimib.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tasuta mobiilirakendus on vabatahtlik, kuid Läti haiguste ennetamise ja kontrolli keskuse eksperdid loodavad, et vähemalt viiendik riigi elanikest hakkab seda kiiresti kasutama, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Rakenduse on aidanud välja töötada üle 100 IT-, tervishoiu- ja turbeeksperdi. See on Läti ettevõtjate endi tasuta ja vabatahtlik algatus.

Eesti e-riigi kohta võib öelda, et see on meie oma inimeste saavutus. Kui me IT-valdkonnas enam ei arene, siis pole meil ilmselt enam oma inimesi – ukrainlasi digiriiki arendama ju ei too. Igal juhul on naabrite edu Eestile hoiatus, et e-riik hakkab positsioone loovutama.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused