Lätlased tegid Eesti e-riigile ära

Majandus,
mobiil id, id kaart
©Uued Uudised
Eesti on jätkuvalt e-riik, kuid hakkab selles osas oma positsioone loovutama. Pilt on illustratiivne.

President Kaljulaid kasutab oma poliitturismi õigustamiseks ära väidetavat e-riigi tutvustamist, meie digiareng aga kipub paraku takerduma ja teisi mööda lubama.

Lätis saab nüüd koroonahaigetega kokkupuute tuvastamiseks kasutada teadlaste, infotehnoloogiafirmade ja riigiasutuste ühistööna valminud mobiilirakendust Peata COVID. Läti presidendi ja peaministri sõnul on Läti esimene riik maailmas, kus uus Google’i ja Apple’i koostööplatvorm haiguse ennetamiseks toimib.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tasuta mobiilirakendus on vabatahtlik, kuid Läti haiguste ennetamise ja kontrolli keskuse eksperdid loodavad, et vähemalt viiendik riigi elanikest hakkab seda kiiresti kasutama, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Rakenduse on aidanud välja töötada üle 100 IT-, tervishoiu- ja turbeeksperdi. See on Läti ettevõtjate endi tasuta ja vabatahtlik algatus.

Eesti e-riigi kohta võib öelda, et see on meie oma inimeste saavutus. Kui me IT-valdkonnas enam ei arene, siis pole meil ilmselt enam oma inimesi – ukrainlasi digiriiki arendama ju ei too. Igal juhul on naabrite edu Eestile hoiatus, et e-riik hakkab positsioone loovutama.

4 commentsOn Lätlased tegid Eesti e-riigile ära

 • Avatar

  Artikkel on asjatundmatu ja võrdlus ebakohane. See õõnestab kogu portaali tõsiseltvõetavust. Äkki saaks nii, et ei võtaks sõna It-teemal kui teadmisi vähe?

 • Avatar

  See äpp on igatpidi rumal ja mõttetu ettevõtmine. Lätlased on lollid, et sellega raha ja aega raisanud on.
  Bruce Scneier võtab probleemi lühidalt ja tabavalt kokku:
  https://www.schneier.com/blog/archives/2020/05/me_on_covad-19_.html

 • Avatar

  Eesti IT ja DIGI on põhiliselt selleks loodud, et söösta ametnikke töö tegemisest. Kõik ju peate ise täitma, nemad ei tee enam suurt midagi.
  Samas luuakse sellega ülbe ja ükskõikne suhtumine, sest ametnik on tegelikult anonüümne- teie ju temaga ei kohtu, ta teeb mis pähe tuleb ja ei vastuta mitte millegi eest.
  On ka kombeks saanud, et kui kodanik püüab oma õiguste eest seista, siis toimub tema täielik “allalaskmine”, nt koostatakse selline digitaalne profiil, et tema edasine elu, mis “eduriigis” rajaneb sellelesamale “digiprofiilile” on selline, et kodanik muutub mittetõsiseltvõetavaks- järgmine ametnik ju lähtub sellest sogast- inimest ta ju ei näe mitte kunagi.
  Pmt on kodanik muudetud digitaalseks subjektiks, ta pole enam inimese näoga isiksus.
  Ma ainult ei mõista seda, miks on vaja kolmandikku töölkäivatest kodanikest pidada ametnike ja muude kabinetitegelastena, kes teie elu mitte ei kergenda läbi selle “digi” vaid pelgalt mingite oletuste põhjal anonüümselt (nimi pole isik) teie elu ja olu üle otsustavad ja tihti nii, et tekivad kahtlused selle tubli ja ikka “teie parema teenindamise nimel” toimetava ametniku vaimse tervise osas.

 • Avatar

  Kaotame oma potjomkinikülaäri lätlastele?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused