Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Loodav valitsusliit võttis eelarveprogrammi koostades võrdluseks EKRE

-
11.07.2022
Kaja Kallas ja Keit Pentus-Rosimannus
© Uued Uudised

Loodavat valitsuskoalitsiooni iseloomustab omapärane eelarvepoliitika, rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus (Reformierakond) kirjutas sotsiaalmeedias, et sündiva valitsuse sõlmitud kokkuleppe maksumuse puhul on võrdlusbaasiks mitte eelmisel aastal tehtud kava, vaid see, kui palju oleks maksumaksjale maksma läinud EKRE ja Keskerakonna veetav valitsusliit.

“Sündiv valitsuse programm on oluliselt väiksema eelarvemõjuga, kui seda oleks olnud EKRE ja Keskerakonna veetav valitsus. Ise on nad varasemalt rääkinud minimaalselt miljardist eurost, aga selle koosluse kahe suurema osapoole stiili ja kombeid teades tuleb nõustuda nendega, kes ütlevad, et sellel kombol oleks rahaline piiritunne puudunud,” kirjutas Pentus-Rosimannus.

Tema sõnul on eelarvemõju hind 270 miljonit eurot, samas ei avaldanud rahandusminister, milline on uue võimuleppe reaalne kulu.

Endine minister Jaak Aab (Keskerakond) leiab aga, et reaalselt kisuvad järgmise eelarve täiendavad kulud miljardi euro kanti.

Aab ütles, et uuel koalitsioonil oleks aus näidata, kuidas kasvavad püsikulud lähiaastatel kaetakse. Aabi sõnul ootab ta, et Reformierakond avaldaks, millised maksud lähiaastatael tõusevad või kust kärbitakse umbes miljard eurot.

Lisaks muule on Rosimannus nimetatud postitus muidugi suur kummardus Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale, arvestades tõika, et EKRE pole praeguseks veel ühtegi valitsust vedanud.

 

Allikas: ERR