Maaeluminister Mart Järvik tahab erimärgistusega kütuse kasutamise piirangud üle vaadata

Majandus,
©Tiit Blaat/Ekspress Meedia
Rahvuskonservatiivist maaeluminister Mart Järvik ajab maaeluasju siin- ja sealpool riigipiire.

EKRE liikmest maaeluminister Mart Järviku sõnul on erimärgistatud diislikütuse aktsiisisoodustus põllumajandussektorile jätkuvalt väga tähtis meede ning seejuures tuleb tema hinnangul selle kasutamisega seotud piirangud üle vaadata.

“Erimärgistatud diislikütuse skeem on olnud pikka aega muudatusteta. Sellise kütuse kasutamise kontrollimine ning väärtegude avastamine ja menetlemine on seotud ebamõistliku halduskoormusega. Oluline on leida sektori huve arvestades senisest paremad lahendused, mis vähendaksid nii väärkasutuse riski kui ka halduskoormust,” ütles Järvik.

“Oleme valitsusliidus kokku leppinud, et vaatame üle erimärgistatud kütuse kasutamisega seotud piirangud,” lisas ta.

Teisipäeval toimus maaeluministeeriumis põllumajanduse ja maaelu arengu nõukogu istung. Kohtumisel arutati eriotstarbelise diislikütuse senise kasutamise olukorda ja praktikas ilmnenud probleeme, sealhulgas tõi maksu- ja tolliamet välja andmed värvitud kütuse väärkasutamise kohta väljaspool põllumajandussektorit. Arutelu käigus olid laual mitmed võimalused väärkasutuse vähendamiseks.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused