Majanduse elavdamise ettepanekud jõudsid valitsusse

Majandus,
©Uued Uudised
Eesti valitsuse eesmärgiks on hoida majandust tegevuses. Pilt on illustratiivne.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem andis valitsusele ülevaate majanduse elavdamise ettepanekutest, mille eesmärk on pakkuda lahendusi majanduskriisi järelmõjudega toimetulekuks.

Siem märkis pressiteates, et välja pakutud lahendused saavad olema oluliseks sisendiks tuleviku kriisimeetmete väljatöötamisel, kus on veelgi suuremas mahus arvestatud ekspertide ja ettevõtjate tagasisidega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Majanduse elavdamise ettepanekud on koondatud viie alamteema alla: riigi investeeringute kiirendamine ja mahu kasvatamine; inimeste tööturul toimetuleku toetamine ja tööjõu kättesaadavuse parandamine; ettevõtete konkurentsivõime, innovatsiooni ja rahvusvahelistumise toetamine; kriisist väljumist toetava ettevõtluskeskkonna loomine ja avaliku sektori tõhustamine.

Ettepanekud ei ole mõeldud otsustamiseks paketina, vaid nende vahel valikute tegemiseks vastavalt prioriteetidele ja võimalustele. Arutelu esitatud ettepanekute üle toimub koos riigieelarve ja riigi eelarvestrateegia aruteludega.

“Valitsusele esitatud ettepanekud majanduse turgutamiseks ja ettevõtluse toetamiseks on välja töötatud koostöös majanduse ekspertkogude liikmetega. Oleme sisendit kogunud nii peaminister Jüri Ratase poolt kokku kutsutud majanduse elavdamise ekspertkogu kui majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi all tegutseva majanduse kriisimeetmete töörühma liikmetelt, et tuleviku abimeetmed vastaksid maksimaalselt ettevõtjate vajadustele,” ütles Siem.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler Viljar Lubi lisas, et Eesti majandust ootavad ees struktuursed muutused, millega peab tuleviku kriisimeetmete disainimisel ka arvestama. Tema sõnul on kriisist tugevamalt väljumiseks vaja liikuda tööjõumahukast majandusest teadmusmahukama majanduse suunas.

“Eesti majanduse areng ja kriisis toimetulek sõltub suurel määral inimeste ja ettevõtete võimest toimuvate muutustega kohaneda ning riigi võimalustest ja oskustest neid kohanemisprotsesse toetada. See põhimõte on olnud ka meie lähtekoht majanduse elavdamise ettepanekute koostamisel,” ütles Lubi. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused