Martin Helme 2019 aasta eelarvest: tülgastav kommiraha jagamine suures mahus häälte ostmiseks

Majandus,
- Updated
©UU
Martin Helme

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni esimees Martin Helme, ütles oma sõnavõtus 2019 aasta riigieelarve kohta, et tegemist väga tülgastava kommiraha jagamisega ülisuures mahus. Helme sõnul on tegu kõige masendavama valimiseelse tehinguga, kus valijatelt ostetakse nende hääli nende endi raha eest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Martin Helme ütles, et tegemist on riigikapitalismi klassikalise näitega. “Tegemist on populismi kõige halvema ja kõige ehedama näitega. Ja just sellepärast, et selle eelarve põhisisuks ei ole mitte ühe, teise või kolmanda asja arendamine ja Eesti elu edendamine, vaid valimistel häälte ostmine valijate enda rahaga.”

Helme arvates läks valitsus sel nädalal lõhki eeskätt seetõttu, et sotsid panid rusika lauale ning ütlesid Keskerakonnale ja Isamaaliidule, et kui viimased tahavad oma rahasid saada, katuseid ehitada, valijatele nende enda raha eest silma teha, siis saavad nad rohelise tee Marrakechi lepingu sõlmimiseks. ” Sotsid olid ainsad, kellel tõsi taga oli, kõik teised andsid järele. Isamaa ei julgenud samasugust ähvardust lauale panna, ei julgenud öelda, et me jalutame sellest valitsusest välja, kui te lähete meist mööda ja langetate kuidagi teistmoodi otsuse. Keskerakond ammuilma ei julgenud paati kõigutada ja öelda, et uks on seal, palun väga, hakake minema, jääte ka ise kõigest ilma. Ei, selle asemel tehti susser-vusser silmamoondus, poliitiline teater, millega sotsid said, mis tahtsid, Keskerakond saab samuti, mis tahab, Isamaaliit ka, kõik saavad oma raha, mida valijatele jagada. Ja lisaks sellele saab Isamaa signaliseerida oma vooruslikkust ja näidata, et ta hääletab Marrakechi vastu.”

EKRE frakstioon tegi kõike eelnevat arvestades ettepaneku eelarve lugemine katkestada, mis mõistagi läbi ei läinud. Seda lisaks 16-le EKRE muule heale ja asjalikule muudatusettepanekule, millest koalitsioon kuuldagi ei tahtnud. Helme sõnul jätkab ka Ratase valitsus sedasama traditsioonilist teerullipoliitika kultuuri, mis kõikidest opositsiooni ettepanekutest julmalt üle sõidab. Eripäraks vaid see, et nüüd on jokk skeemid Tallinna valitsemisest üle kandunud ka riigi tasandile.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused