Martin Helme Bloombergile: Swedbanki tehtud valikud võimaldasid rahapesu

Majandus,
©Andres Putting/Ekspress Meedia

Eesti rahandusminister süüdistas Swedbank AB-d teadlike otsuste ja valikute tegemises, mis võimaldasid rahapesu, kirjutab Bloomberg. Eelmise nädala kohtumisel Swedbanki esimehe Goran Perssoniga rõhutas rahandusminister Martin Helme, kui oluline on, et Rootsi laenuandja käituks ausalt, arvestades tema rolli kogu Baltikumis.

Koosolek, mis toimus pärast seda, kui Swedbank vallandas kolm Eesti juhti, näitab, kui innukas on Eesti selles, et tema majandusruumis tegutsev suurim pank oleks puhas. Persson rõhutas Swedbanki pühendumust Balti regioonile ja ütles, et laenuandjana loodab endiselt seal kasvada, kirjutas Bloomberg.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Võrdlusena tuuakse, et Danske Bank, mis on sattunud 220 miljardi dollari suurusesse rahapesuskandaali Eestis, tõmbus Eestist välja.

Martin Helme lausus Perssonile, et Swedbank peab „võtma tõsiselt nende olulist rolli Eesti majanduse laiemas arengus ja taastama oma tegudega usalduse kõrgete äristandardite järgimisel“.

„Põhjamaade pangad on aidanud edendada kaasaegset, avatud ja läbipaistvat ettevõtluskultuuri Eestis. Ja Swedbank on turuliidrina kuulunud äristandardeid kehtestavate hulka,“ ütles minister. “Nüüd näeme, et õiglane ärikultuur jäeti kõrgema kasumlikkuse nimel tähelepanuta nii panga peakorteris kui ka Eesti juhtkonna tasandil.”

Tulemuseks oli, et tehti rahapesu võimaldavaid teadlikke otsuseid ja valikuid.

Persson tunnistas puudusi.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused