Martin Helme: õllepudel ja bensiiniliiter maksku viis senti vähem kui Lätis

Eesti, Majandus,
- Updated
Martin Helme
©U+
Martin Helme

EKRE riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme soovitab parema tululaekumise nimel valitsusele aktsiisipoliitikat, mis hoiaks õllepudeli ja bensiiniliitri hinna lõunanaabrist viis senti madalamal.
Helme ütles ETV saates “Foorum”, et praegune aktsiisipoliitika on absurdne ja arusaamatu ning riik kingib Lätile lihtsalt maksuraha ära.

“Euroopas on umbes kaks riiki, kus õlu on kallim kui Eestis. Kui lihtsustada, siis Eesti aktsiisipoliitika peab olema selline: õllepudel on viis senti odavam kui Lätis ja bensiiniliiter on viis senti odavam kui Lätis. Ja meie laekumised on kuhjaga suuremad, kui kõrge aktsiisiga,” lausus Helme.

Samuti saates osalenud riigikogu rahanduskomisjoni esimees Mihhail Stalnuhhin ütles, et suhtub aktsiisidesse isikuliselt. Tema hinnangul pitsitab king kõige rohkem hoopis diislikütuse kõrge aktsiisi tõttu.

“Pärast eelarve vastuvõtmist tõstatan diislikütuse aktsiisi tõstmise. Autode täitmine käib Lätis, Venemaal. Võtame ette ümarlaua ja kutsume kokku kaasatud organisatsioonid. Siin hing valutab,” ütles keskerakondlane.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused