Martin Helme poolt päästetud põlevkivitööstus jätkab arenemist

Majandus,
©UU
Martin Helme rahandusministrina põlevkivikaevandust külastamas.

Eelmise valitsuse rahandusminister Martin Helme pani paika, et riigile on oluline säilitada energiasõltumatus ning keskmise tootmisvõimsuse reserv, mille tõttu ei ole lubatav seisata ajutise tururaskuse tõttu suurt osa Eesti Energia tootmisvõimsusest.

Kaja Kallase valitsus seevastu alustas hüsteerilise rohepöördega ning asus põlevkivienergeetikat välja suretama. Nüüd on siiski selgunud, et kaasaegses maailmas on juba energiajulgeolekuliselt vaja põlevkivi kaevandamist ja kasutamist jätkata.

ERR kirjutab: Maailmas on tõusnud nõudlus põlevkivi kui juhitava elektrienergia allika järele. Selleks, et vähenenud laovarusid taastada, värbab Eesti Energia uusi inimesi. Põlevkivitööstust toetab kasvav huvi õli- ja keemiatehase toodangu hankimiseks.

Põlevkivielektri nõudluse suurenemise tõttu on Eesti Energia laovarud vähem kui aastaga vähenenud neljalt miljonilt tonnilt kahele miljonile. Selleks, et laovarusid taastada, alustas ettevõte sel nädalal ettevõttes uute inimeste tööle värbamist.

Põlevkivisektoris tööd jätkub, sest 2025. aastal valmib Eesti Energial uus keemiatehas, millele sügisel pandi nurgakivi. Kuna olemasolevad kaevandused hakkavad end lähikümnendil ammendama, siis tehakse plaane kolme uue kaevanduse käikulaskmiseks. Need on Estonia 2 ning Eesti Energia ja VKG koostöös rajatavad Oandu ja Uus-Kiviõli kaevandus.

Martin Helme hoidis alles oma põlevkivienergeetika ning töökohad ja stabiilsuse Ida-Virumaal – nagu Helmede puhul ikka, osutus nende ettenägelikkus ka seekord kasulikuks. (ERR-UU)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused