Martin Helme tahab Eesti ettevõtjate konkuretsivõime tõstmiseks diislikütuse aktsiisi kärpida

Majandus,
- Updated
©Uued Uudised
Rahandusminister Martin Helme sõnul on Eestis töötamise reeglite kuritarvitamine kahjulik nii meie ettevõtluskeskkonnale ja maksulaekumistele kui tegelikult ka siia toodud välistöölistele.

Rahandusminister Martin Helme lubab uuel aastal algatada diislikütuse aktsiisi langetamise.

“Riigieelarve strateegia (RES) läbirääkimistele lähen mina kindla sooviga, et me ka diisliaktsiisi langetuse ära teeksime,” ütles Helme ERR-ile.

Argumendid maksulangetuseks on tema sõnul samad, mis olid alkoholiaktsiisi langetamisel tänavu: “See suurendab siseriiklikku tarbimist ja selle arvelt tasakaalustub ära maksumäära langetamisega kaasnev miinus. Aga sel on ka laiem mõju nii hindadele, tööhõivele ja sellest tulenevatele tööjõumaksudele,” rääkis rahandusminister.

Rahandusministeerium teatas novembris, et kaalub diislikütuse aktsiisimäära langetamise võimalusi, viidates Eesti Konjunktuuriinstituudi (EKI) korraldatud küsitlusele Eesti maanteetranspordi ettevõtete seas, mille kohaselt diislikütuse aktsiisimäära langetamine parandaks veoettevõtete konkurentsivõimet. Nimelt on Eesti turule tunginud naaberriikide vedajad, sest neil on madalamad tööjõukulud ja odavam kütus. (ERR-UU)

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused