Martin Helme: ühislaenuga seoses on mitu murekohta

Eesti, Majandus,
- Updated
Martin Helme

Üleeile rahandusministrite nõukogul osalenud rahandusminister Martin Helme sõnul on Euroopa Liidu liikmesriikide seisukohad 750 miljardi eurose ühislaenu osas jätkuvalt seinast seina ning ka Eesti ei ole konkreetset otsust langetanud.

“Valitsus arutab alles, kuidas seda kõike positsioneerida,” ütles Helme ERR-ile. Tema sõnul on EKRE-l ühislaenuga seoses jätkuvalt mitmed murekohad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Esimene on see, et kas kogu välja käidud idee on kooskõlas Euroopa aluslepingutega, siin on meie hinnangul selgelt tegemist defitsiitse eelarvega, mis on aluslepingutega keelatud. Tegemist on Euroopa Keskpanga poolt sisuliselt rahastatava tegevusega, mis on ka aluslepingutega keelatud,” ütles Helme.

“Teine on mandaadi küsimus. Näeme, kuidas ettepanek muudab Euroopa Liidu sees võimu tasakaalu liikmesriikide ja keskuse vahel, aga ka liikmesriikide vahel,” ütles ta. Helme sõnul ei ole Euroopas ühelgi valitsusel mandaati nii suure muudatusega nõus olla.

“Siin peavad olema parlamentaarsed debatid, mõnes riigis ka referendumid, ka sellele poolele ei ole keegi minu arvates piisavalt tähelepanu pööranud.”

Kolmas küsimus on Helme sõnul selles, et ei ole langetatud otsust, kuidas laen tagasi maksta, mis peaks laenu võtmise üle otsustamisel olemas olema.

Helme sõnul tehti teisipäevasel kohtumisel rahandusministritele olukorrast ülevaade, mis oli aga suhteliselt pealiskaudne. “Liikmesriikide seisukohad olid seinast seina. Oli liikmesriike nagu Austria või Rootsi või ka Taani, kes ütlesid täiesti ühesõnaselt selgelt, et nemad seda paketti ei toeta ja kõik. Ungari, Soome ja Holland ütlesid, et neil on väga suuri probleeme sellega.”

Euroopa Liidu valitsusjuhid hakkavad ühislaenu arutama nädala pärast, lootes kokkuleppele jõuda juulis.

5 commentsOn Martin Helme: ühislaenuga seoses on mitu murekohta

 • Avatar

  Martin, antud asjas sul on ainult üks mure: Euroopa Liidu kommunismi ehitamine!
  Ära kaldu detailide sohu!

 • Avatar
  võlg on võõra oma ja intressid on kingitus laenuandjale

  Kui terve Euroopa Liit võtab laenu, siis kelle raha laenatakse?
  USA? Hiina RV? Jaapani? India? Kanada? Lõuna-Korea? Austraalia? Hiina Vabariigi?

  • Avatar

   Rotsildide ja rokevellerite jt selliste raha ikka, hiina ja need teised saavad ka sealt.

 • Avatar

  EI LAENULE!!!

 • Avatar

  Mind huvitab, miks on “eelarvetasakaaluerakond” Reformi lambakari vait kui sukk, kus on “majandusekspert” Lauri või “kaagutajate korralekutsuja” Ligi. Kas nüüd see põhimõte ei kehti, kui nende ülemvalitsejad Euroopas tahavad laenu võtta, kusjuures seda eriti eelarvetasakaalumatute riikide kasuks. Kus on uuriv plärakirjandus nüüd? Võtame Eesti arvelt laenu ja anname nendele “vaestele” Itaaliale, Kreekale jm, kus on pensionid kordi kõrgemad kui “rikkas” Eestis. Reformierakond näitab ennast üha selgemalt kuidas nad esimesel võimalus Eesti maha müüvad ja kõik need “säästuaastad”, mil Eesti ei võtnud sentigi laenu ja lasi “geniaalse” rahanduspoliitika tõttu rahval kannatada, lendavad nüüd ühe hetkega prügikasti. Kurat, aga see silmakirjalikkus teeb viha! Miks keegi ei hooli oma rahvast?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused