Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ministeerium on teinud diiselkütuse aktsiisitõusu soovitades suure valearvestuse, mille tulemusel sõidavad maksud taas Lätti

13.04.2021
Tankla,
© UU

Delfi Ärileht on sunnitud kirjutama, et reformierakondlase Keit Pentus-Rosimannuse juhitav rahandusministeerium on teinud diiselkütuse aktsiisitõusu soovitades suure valearvestuse, mille tulemusel hakkavad maksud taas Lätti sõitma.

Rahandusministeerium ülehindab märkimisväärselt diislikütuse aktsiisi laekumisi, leiab õliühingu juht Mart Raamat, kelle sõnul ei ole probleem mitte ainult võimalikus aktsiisitõusus, vaid ka teiste teguritega arvestamata jätmises. Samuti lööks aktsiisitõus rängalt kohalikke ettevõtteid, märgib Raamat.

Tuleva aasta keskel peaks diiselkütuse aktsiis taas tõusma endisele tasemele: 0,493 eurot liitri kohta. Vahepeal oli seda langetatud 0,372 euroni liitrist. See aga tähendaks, et Eesti diiselkütuse aktsiis oleks taaskord märkimisväärselt Lätist kõrgem. Lätis on hetkel diiselkütuse aktsiis 0,414 eurot liitri kohta.

Diiselkütuse aktsiisi tõus tõstaks Eesti Euroopa kõrgeima aktsiisiga riikide sekka. Meist enam võetaks diiselkütuse liitri kohta makse vaid seitsmes riigis. Kogu majanduse vaates maksaks diiselkütus meist enam vaid Hollandis.

Õliühingu juht heidab rahandusministeeriumile ette ka ebatäpset majandusprognoosi: “Aktsiisilaekumisi on koguni 107 miljoni euro võrra üle hinnatud.”