Minister Kaimar Karu kutsub Eesti ettevõtjaid üles tootma isikukaitsevahendeid

Majandus,
©UU
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu kutsub üles Eesti ettevõtteid tootma kriisis hädavajalikke isikukaitsevahendeid.

Kaimar Karu sõnul on majandus- ja kommunikatsiooniministeerium olnud juba ühenduses kümnete Eesti ettevõtetega, kes on valmis kas toodangut suurendama või alustama ettevalmistustega isikukaitsevahendite tootmiseks, edastas ministeerium.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Olukorras, kus rahvusvaheline kaubavahetus on piiratud, samas nõudlus on tugevas kasvutrendis, on meie ettevõtetel väga oluline roll,“ ütles Karu.

Ministri sõnul jätkab riik mõistagi vajalike abivahendite ostmist ka välisturgudelt, aga tarnekindluse tõstmiseks ning oma riigi majanduse toetamiseks võimalikult suures mahus tuleb jõuliselt panustada olemasolevatele ressurssidele.

“Riigid kapselduvad ja üha enam keskendutakse siseriiklikule tootmisele ja tarbimisele. Me ei saa loota pelgalt teistele, vaid peamiselt iseendale,” sõnas Karu.

“Eesti on paindlik riik, me suudame keerulises olukorras tootmisi kiiresti ümber profileerida. Senine tagasiside ettevõtetelt on olnud väga lootustandev. Riik peab samas loomulikult omalt poolt andma ettevõtetele kindluse, et nende toodang ära ostetakse,” rääkis minister.

Riik jätkab igapäevaselt turuolukorra kaardistamist ning läbirääkimisi erialaliitude ja ettevõtetega, et tuvastada nii olemasolevat kui potentsiaalset toomisvõimekust Eesti ettevõtetes. Vaadatakse ka neid sektoreid, kus pole traditsiooniliselt selliseid vahendeid toodetud, kuid seadmed, materjalid või oskused võiksid olla sobilikud.

Isikukaitsevahendite hulka kuuluvad näiteks erinevad maskid, näokaitsed, kaitseülikonnad, kitlid ja põlled, kaitsemütsid, jalatsikaitsed/sussid, kaitseprillid ja –kindad.

3 commentsOn Minister Kaimar Karu kutsub Eesti ettevõtjaid üles tootma isikukaitsevahendeid

 • Avatar
  Kuldvõtmeke

  Lätlased tegevat juba 3D printeriga. Uu, Digiriik. Marlide peale pole mõtet raha kulutadagi

 • Avatar
  Aleksander

  Tuleb arvestada asjaoluga, et medistiini- ning toiduainetetööstuses valitsevad ohutusele erinõuded, ainult heast tahtest ei piisa. Endale või perele võib marlist maske teha, massiliselt müügiks küll mitte. Toore, tootmine ning turustamine peavad olema sertifitseeritud.

 • Avatar

  Arusaadavalt on e-valimiste analüüs hetkel tagaplaanil. Aga kiidan heaks põhimõtte, et võimalikult palju esmatarbekaupu tuleks riigil endal toota (ja mitte ainult kriisi ajal).
  Minu meelest väga mõistlik seisukoht.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused