Minister Raul Siem jagas Läti majandusministriga kriisiaegse ettevõtluse toetamise kogemusi

Rubriik Majandus On
©MKM
Naabrite kohtumisel.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem kohtus täna Riias Läti majandusministri Jānis Vitenbergsiga, et arutada ja jagada kogemusi Eesti ja Läti ettevõtluspoliitika meetmete kohta koroonaviiruse valguses.

„Läti on Eesti jaoks alati olnud oluline kaubavahetuspartner ja otseinvesteeringute sihtriik ja kuigi aruteluteemad olid täna küll peamiselt viirusega seotud, on visiidi eesmärk edendada Eesti ja Läti ettevõtete ja idufirmade vahelist koostööd laiemalt ning toetada meie eksportööre,“ rääkis Siem.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Läti on Baltikumis olnud viiruse ohjamisel kõige edukam ning sarnaselt Eestile on Läti ettevõtluse taastamismeetmete peamine eesmärk tugevdada majandust eelkõige läbi innovatsiooni, digiteerimise ja keskkonnasäästlikkuse.

„Riik saab aidata luues soodsad tingimused ja pakkudes lisamotivatsiooni, kuid oma töö tuleb teha ka ettevõtjatel endil – tuleb varasemast enam panustada teadusuuringutesse ja innovatsiooni. Peame muutuma tööjõumahukast majandusest teadmusmahukaks,“ ütles Siem. „Mul oli hea meel kuulda lõunanaabrite kogemusi ja õppetunde ettevõtete toetamisel ja näha, et liigume sarnases suunas.“

Minister Raul Siemi saadab visiidil ka esinduslik äridelegatsioon eesotsas IT-ettevõtetega, sh ka idufirmad ning toimub Eesti-Läti äriseminar. Siemi hinnangul on Balti riikide ettevõtete vahelise koostöö parandamisel veel palju võimalusi ning sel eesmärgil teda täna ka äridelegatsioon saadab.

„Töötame selle nimel, et suurettevõtted saaksid rohkem investeerida kohalikesse piirkondlikesse idufirmadesse. Riik saab siin toetada ümbritseva ökosüsteemi loomisel ja arendamisel,“ selgitas minister. „Kuigi Läti on meie jaoks sisuliselt koduturg, näitab delegatsiooni suurus, et selline formaat on ettevõtetele endiselt vajalik ja seda igati toetame. Loodan, et tänasel äriseminaril sünnib mitmeid viljakaid koostöösuhteid.“

Mõlema riigi ministrid tõid välja ka, et kuigi pandeemia on rängalt tabanud kogu maailma turismisektorit, on hoogsalt kasvanud siseturism – eestlased on aktiivselt avastanud Lätit ja vastupidi. „Väga oluline on säilitada reisimisvõimalused meie lähimate naabrite juures ja jätkata nn „Balti mulli“ lähenemisega, see on väga oluline turismisektori taaskäivitamiseks. Aga loomulikult peame seda tegema vastutustundlikult ja turvaliselt,“ lõpetas Siem.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem on täna töövisiidil Lätis, kus kohtub Läti majandusministri Jānis Vitenbergsiga, digiasjade eest vastutava keskkonnakaitse- ja regionaalarenguministri Juris Pucega ning osaleb Eesti-Läti äriseminaril. Ministrit saadavad Eesti suursaadik Lätis Arti Hilpus, majandusarengu asekantsler Viljar Lubi ning äridelegatsioon. (MKM)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused