Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Minister Raul Siem külastas Saaremaa ettevõtteid

21.10.2020
Minister Raul Siem.
© Uued Uudised

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem viibis visiidil Saaremaal, et külastada kohalikke ettevõtteid, tutvuda nende tegemistega ning arutleda ettevõtete väljakutsete ja ambitsioonide üle.

„Saaremaal on SKP inimese kohta Eestis neljandal kohal pärast Harju-, Tartu- ja Viljandimaad, mis näitab, et ka pealinnast kaugel on võimalik edukalt ettevõtlust arendada ja jõukust kasvatada. Väga oluline on, et kohalikud ettevõtmised oleksid tugevad ja jätkusuutlikud, et luua maakonnas töökohti ja edendada Eesti majandust ka suurtest keskustest väljaspool,“ ütles Siem.

Siem märkis, et viimastel aastatel on Saare maakonnast saanud teiste maakondadega võrreldes oluline eksportija. “Möödunud aastal oli Saaremaal pea 270 eksportivat ettevõtet ja nende arv on viimase kümne aastaga peaaegu kahekordistunud. Kokku tegi Saaremaa mullu eksporti 187 miljoni euro eest, mis on kindlasti väga eeskujulik ja tubli tulemus,” märkis Siem. Ettevõtete peamisteks ekspordi sihtturgudeks on Rootsi, Soome ja Saksamaa.

Minister Siem külastas kolme Saaremaal tegutsevat ettevõtet: AS Incap Electronics, AS Baltic Workboats ja Demo Farm OÜ. (MKM)