IT-minister Urve Palo omavalitsuse juhtidega interneti küsimuses üksmeelele ei jõudnud

Eesti, Majandus, Video,
- Updated

06.11.2017 kohtusid Riigikogus IT-minister Urve Palo ja omavalitsuste juhid, kellede ülikiire interneti projektid kuu aega tagasi ministri poolt tehtud ootamatu otsusega tühistati. Paraku ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri Urve Palo etteaste ammendavaid vastuseid ei sisaldanud, vaid tekitasid hoopis uusi küsimusi. 

Maainimesed jäid viimase miili internetiühenduse osas endiselt pika ninaga ja kui Palo sõnu uskuda, peaks nad seda ühendust ootama veel vähemasti viis aastat. Enne kui korraldatakse hange, leitakse võitja ja see lõpuks tööle asub. Hajaasustusega aladel ei pruugi isegi hanke võitnud erafirma olla huvitatud ressursi suunamisest sinna, seega vajaks projekt riiklikku kaasfinatseerimist. Samuti ilmnes ministri sõnadest, et omavalitsustele seni tehtud kulutusi ei hüvitata. Ühtlasi kumas ministri jutust miskitpidi juba läbi ka plaanitava viimase miili ehitamise konkurssi eeldatav võitja – Elektrilevi. Seega tekib küsimus, milleks üldse konkurssi korraldada kui võitja on juba ette otsustatud?

Eesti Energia ja Elektrilevi puhul on olnud varasemaltki küsitavaid projekte, kuhu ohtralt maksumaksa raha maetud, mis lõpuks ikkagi õhku haihtunud on. IT-minister Urve Palo ootamatu suunamuutus viimase miili internetiühenduse väljaehitamise toetamislahenduse osas jätab pika ninaga suure hulga maakohti, mis on viimases hädas asunud ise otsima lahendusi ning tänaseks ära teinud juba suure töö. Nüüd aga tahetakse toetusrahad mängida ilmselt Elektrilevi kätte, mis võib omakorda muutuda järgmiseks mustaks auguks, kuhu riigi raha pumpama hakatakse. Ent kiire internet ei pruugi maainimesteni ikkagi jõuda.

Üldiselt olid kõik ministri vastused rabedad ning sisulist dialoogi omavalitsuste esindajatega ei tekkinud. Silmanähtavalt vihastus IT-minister Urve Palo aga Eesti Omavalitsuste Liidu juhatuse liikme Priit Lomp`i kommentaari ja küsimuste peale, hüpates viimasele turja. Vaata ministri vihastumist allolevast videost.

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused