Õiguslik hinnang annab Linnamäe elektrijaamale võimaluse töö jätkamiseks

Majandus,
- Updated
©UU
Linnamäe pais.

Linnamäe hüdroelektrijaama omaniku Wooluvabrik OÜ tellitud õigusliku hinnangu kohaselt saaks keskkonnaamet seadustega vastuollu minemata lubada jätkata elektrienergia tootmist Linnamäe paisul.

“Soraineni advokaadibüroost tellitud õiguslik hinnang näitab, et keskkonnaamet saab ilma seadustega vastuollu minemata loobuda oma nõudmisest, viia läbi Natura ala erandi menetlus Linnamäe hüdroelektrijaamale,” ütles Wooluvabriku juhatuse liige Vahur Kivistik pressiteate vahendusel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eesti üks suurimaid hüdroelektrijaamu tegutseb Linnamäel praegu kohtu antud esialgse õiguskaitse määruse alusel, sest keskkonnaamet seadis ettevõttele vee erikasutusloa väljastamise üheks eeltingimuseks Natura ala erandi menetluse läbi viimise. Tegemist on protseduuriga, kui kõne all on näiteks uus majandustegevus, mis kahjustab Natrura ala kaitse-eesmärke.

Natura erandi puhul pannakse taotlejale kohustuseks hüvitusmeetmete rakendamine ning luba tegevuseks antakse alles pärast meetmete elluviimist. Keskkonnaameti nägemuses tuleb Jägala jõel luua tingimused lõhede kudemiseks, mis sisuliselt tähendab kultuurimälestiste nimekirjas oleva elektrijaama lammutamist.

Linnamäe hüdroelektrijaama puhul ei ole tegemist loodusdirektiivi tähenduses uue projektiga, sest elektri tootmine on muutumatuna toimunud juba aastast 2002 ehk mitu aastat enne Natura ala tekkimist ning Euroopa Kohtu praktika toetab seda lähenemist.

“Oleme keskkonnaametilt küsinud, mida me peame erandi menetlemiseks tegema, kuid pole selget vastust saanud,” rääkis Kivistik. “Wooluvabriku puhul võib see tähendada näiteks nõuet uue jõe rajamiseks, mis poleks realistlik ega meile jõukohane. Soraineni hinnang kinnitab meie seisukohta, et Natura erandi ja hüvitusmeetmete protsessi läbimist nõuda pole keskkonnaameti poolt õiguspärane. ”

Valitsus otsustas mullu 10. oktoobril kabinetiistungil, et keskkonnahuvid ei kaalu Linnamäe paisul üles teisi huve ja seega nii Linnamäe paisjärv kui Linnamäe HEJ peavad säilima. Konkreetne lahendusviis lepitakse valitsuses kokku käesoleva aasta jaanuaris.

Samuti toetavad elektrijaama töö jätkamist Jõelähtme valla elanikud, vallavalitsus, muinsuskaitseamet, kultuuriministeerium ja majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Wooluvabrik saatis Soraineni advokaadibüroo õigusliku hinnangu tutvumiseks Jõelähtme vallavalitsusele ning edastab selle esmaspäeval, 15. jaanuaril keskkonnaametile.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused