Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Olukord on kusine.” Ettevõtjaid kutsutakse plakatitega välja tulema ja Stenbocki maja ummistama

-
07.09.2022
Stenbocki majas
© Uued Uudised

Praeguses energiakriisis tasuks ettevõtjatel oma meelsust näidata streikimisega, leiab Rakveres tegutseva Aqva Hotelsi tegevjuht Roman Kusma.

Kusma rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et tavaliste inimeste asemel peaksid ettevõtjad tulema plakatitega tänavale ja nii-öelda ära ummistama Stenbocki.

Lisaks rääkis Kusma, kuidas ehitusturul on keeruline kokku leppida uue hoone ehitust ja et elektrihinna fikseerimine osutus praegust arvestades õigeks otsuseks.

Rukkikuningaks tituleeritud põllumees Hans Kruusamägi ütleb otse välja, et “ei ole mõtet punnida, olukord on väga kusine”.

Kruusamägi tegeleb rukkikasvatamise kõrval ka kalakasvatusega, kuid praegu äri seisab – kalakasvanduse elaktriarve on praegu suurem kui selle tootlus. “Valvur seisab sillal ja vaatab, et kui kalad hakkavad tiikides kõhtusid ülespoole keerama, siis paneb õhutuspumba pooleks tunniks tööle, et hapnikupuudus likvideerida,” kirjeldab rukkikuningas. Ei ole lõbus.

Kui ettevõtetele mingit energiatoetust ei tule, peavad päris paljud Kruusamäe hinnangul uksed kinni panema.

Juulis oli elektriarve Kruusamäe sõnul katastroofiline, augusti oma aga veel hullem.

 

Kuula siit:

https://www.laanevirumaauudised.ee/podcasts/episode/roman-kusma-ettevotjad-tulgu-plakatitega-valja-ja-ummistagu-stenbocki-maja