Omal ajal põllumehed nulli peale jätnud Padar ajab jälle pada

Majandus,
- Updated
Põllumajandus

Sotsist endine maaeluminister Ivari Padar leidis enda arvates malaka, et tema poolt vihatud EKREle vastu pead anda, aga paraku lõi mööda ja sai hoopis ise muhu otsaette.

„Põllumehed jäid kriisiajal, mil piima ja liha hinnad langevad, toetustest ilma. Küll leidis valitsus raha Toompeal asuva Rüütelkonna hoone renoveerimiseks,“ kirjutab sots järeldades, et „EKRE mõisasakste süda tuksub rüütelkonnale, mitte talumatsidele“.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Padar avaldab muidugi poliittehnoloogilise propagandavõttena ainult pool tõde, sest põllumehed ei jäetud sugugi mitte kõrvale.

Küll aga on tema oma ministriks oleku ajal seda teinud. Võta nüüd kinni, kes siin mats ja kes siin rüütel on.

Vaatame faktidele otsa. Padar on 2016. aastal maaleukomisjoni esimehena Maalehele öelnud, et „Meie põllumehed on konkurentsivõimelised ka top-up`ita“.

„Lätis, Leedus on üleminekutoetus top-up rohkem rakendatud kui Eestis. Nüüd on see arutelu küsimus, kas Läti ja Leedu põllumajandus on sellest rohkem kasu saanud või mitte. Olen sügavalt veendunud, et Eesti põllumajandus on konkurentsivõimelisem kui Lätis ja Leedus,“ ütles Padar.

2014. aasta 23. septembri Eesti Päevaleht aga kirjutab: „Põllumehed jäid riigieelarvest loodetud toetusest ilma.“ Just siis olid valitsuses sotsid ja maaleuministriks Ivari Padari isiklikult.

Maaleht kirjutas: „Täna meediale esitletud riigieelarvest selgub lõplikult, et põllumehed järgmisel aastal riigieelarvest loodetud otsetoetuste lisaraha ehk top up’i ei saa.

„Kui vaatame eelarvele otsa, siis rõhuasetus on selgelt julgeolekuga seotud. Põllumajandusministeerium sai eelarves selle, et tugevdamist said veterinaarjärelevalve ja PRIA. See on see miinimum, mis me oleme saavutanud,“ ütles tollane põllumajandusminister Padar.

Ta lisas, et top up ei olegi üldse sobiv kriisimeede, kuna see makstakse välja tavaliselt aasta lõpus

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused