Operail ja Alexela nõuavad välisministeeriumilt impordieranditele selgitust

Eesti, Majandus,
©UU
Russkii Mir

Välisministeeriumi avaldatud naftaimpordiks erandit taotlenud 28 Eesti ettevõtte seas välja toodud Operail ja Alexela ei ole enda teatel erandit taotlenud ja ootavad ministeeriumilt selgitust.

Operaili juhatuse esimehe Raul Toomsalu sõnul ei ole Operail sanktsioonide alla kuuluvate naftatoodete impordiks erandit taotlenud ega kavatse seda ka teha.

Ettevõtte teatel deklareeris Operail välisministeeriumi nõudel sanktsioonide kehtestamise hetkeseisuga kehtinud kliendilepingud. Nimekirja sattumise tõttu soovib Operail ministeeriumilt teada, millise dokumendi alusel on Operail impordierandite nimekirjas.

Alexela kontserni juhatuse liige ja tegevjuht Hans Pajoma sõnul ei ole varem Alexela Logistics nime kandnud terminalioperaatori Nord Terminalsi kaudu alates 24. veebruarist liikunud ühtegi tonni Vene päritolu autobensiini, diislikütust ega muid kütuseid Eesti turule vabasse ringlusse deklareeritud ja toodud.

Välisministeeriumi asekantsleri Erki Kodari sõnul kajastab ministeeriumi avaldatud nimekiri Vene naftaimpordile erandi taotlejatest neid, kellel olid tänavu Vene ettevõtetega kehtivad lepingud või tahtlus naftat importida. See, kas ettevõte erandit kasutab või mitte, jääb tema sõnul nende enda otsustada.

Allikas: ERR

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused