VIDEO: Riigiasutustega vägikaigast vedavad tuuleparkide arendajad rääkisid suud puhtaks

Eesti, Majandus,
- Updated

Eesti tuuleparkide arendajad korraldasid reedel pressikonverentsi, sest viimastel päevadel on tuuleparkide arendamise teema seoses Aidu tuulepargis toimuvaga taas aktuaalseks muutunud.

Mitmed Eestisse tuuleparke rajavada soovivate ettevõtete esindajad süüdistasid pressikonverentsil kaitseministeeriumi oma plaanide elluviimise takistamises.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

OÜ Neugrund esindaja, vandeadvokaat Olavi-Jüri Luik rääkis, kuidas 13 aastat on üritatud Eesti põhjarannikule Neugrundi madalikule tuuleparki püstitada, kuid sellele on seatud üha uusi takistusi.

“Kõik ametid kinnitavad et meretuuleparkide rajamine on Eesti huvides. Kahjuks kaitseministeerium võitleb selle vastu,” tõdes Luik.

Harry Raudvere kirjeldas oma kogemusi Päite-Vaivina ja Varja tuuleparkide rajamisel, kus tema hinnangul samuti otsitud põhjustel takistati nende arendamist. Tema kinnitusel varjutab Aidu kõrval asuv Varja tuulepark ainult 0,32 protsenti radari pildist.

Sarnastest takistustest rääkis pressikonverentsil ka Vaivara Windi tuuleparki kavandava ettevõtte esindaja Ants Pilving, kelle sõnul näeb maakonnaplaneering Vaivara valda, Auveresse ette tuuleparke, kuid kaitseministeerium takistab nende rajamist.

Oleg Sõnajalg rääkis oma ettevõtte arendatud Eleoni tuulegeneraatorist ning hindas, et saab iga kuu 200 000 eurot kahju, sest riik ei luba Aidusse püstitatud kahte tuulikut käivitada, kuigi ta on kohtus võidu saavutanud.

Ettevõtjate väitel takistavad riigiametnikud teistel ettevõtetel tööd, kuna soovivad soosida riigiettevõtet Eesti Energia.

 

 

2 commentsOn VIDEO: Riigiasutustega vägikaigast vedavad tuuleparkide arendajad rääkisid suud puhtaks

  • Avatar

    Viimaks ometi. Ning suur tänu Kersti Krachtile, et ta samuti osales. Sümpaatne, tark naine, ning sellised on armsad! Oleks meil selliseid rohkem vaid. Ta on igati õigustanud end et olla rahandusministri nõunik. Kahjuks on poliitikas enamasti vaid Kallase/Kaljulaidi laadsed rumalad, hüsteerilised v6i marufeministid, kes ei tee midagi muud kui vaid jälkust ning on äärmiselt segavad.

  • Avatar

    Konverentsil esinesid ettevõtjad kellel oli piisavalt väge, et riigiga (ametnikega) vägikaigast vedada. Sarnased probleemid esinevad mikroettevõtjatel ja alustavatel ettevõtjatel, kes võiksid tuua tohutult näiteid kuidas ametnikkonna poolt esindatav riigivõim ettevõtte majandustegevust ja arengut takistab. Sageli ettevõtlustegevuse ka lõpetab kuna ettekirjutuste (sh. mõttetute ja vastuoluliste) täitmine võib ettevõtjal üle jõu käia. Ka ametnike toimingud võivad kesta aastaid misläbi ettevõte kahju kannab. On hea, et ametnike destruktiivse toimimise kohta küsitakse, küsimust peaks sageli kordama. Võib olla õnnestub koostada vastav aastaraamat mis saaks alustava ettevõtja käsiraamatuks.
    Kui Eesti turg nö. arenenud liikmesriikide kaupade sissevoolule tollivabalt avanes loodi ettevõtlustoetuste seadus, toetamaks alustavaid ettevõtjaid tootmis- ja turustamisvõimekuse (majandustegevuse) viimiseks euroopa riikide tasemele – mis oleks taganud ausa konkurentsi. Euroopa ühiskatlast tulevad vahendid jäid aga väikeettevõtjatele sageli kättesaamatuks. Ettevõtja tegelike vajadustega toetuste jagajad ei arvestanud vaid järgiti ametnike endi seatud reegleid millede järgi põhiosa ühisrahast jaotati mittetootlikule sektorile, nagu näiteks heas kantseliidis tüüpprojektide kirjutajad, jne.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused