Pahane ettevõtja: paljusid kaupu ei saa Eesti bürokraatia tõttu siia tuua, kuid mujal EL-is selliseid takistusi ei ole

Majandus,
- Updated
©Scanpix
Maksu- ja Tolliametit on ka Laksu- ja Molliametiks kutsutud ja alljärgnev lugu selgitab, millepärast.

Uued Uudised jätkavad ettevõtjate lugude avaldamist, mille kaudu saab aimu, kui ettevõtjavaenulikud on Eesti ametkonnad. Alljärgnevalt kirjeldab üks inimene, kuidas teatud asju saab mujale EL-i viia tunduvalt lihtsamalt kui Eestisse.

“Eestisse on ametlikult läbi Maksu- ja Tolliameti võimatu tuua teatud vesinikuveega seotud tooteid. Näiteks väikesele naistele mõeldud H2 auru-sprayle, mis mahub kätte, nõutakse elektriohutuse, keemiaohutuse ja magnetkiirguse ohutuse sertifikaate.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kuna Hiina tehas oli teinud vaid elektri- ja keemiaohutuse, aga mitte magnetkiirguse ohutuse sertifikaadid, siis kogu minu partii läks hävitamisele. Tuli tagasi saata Hiina tehasele, tehas aga keeldus nende omade tollide ja bürokraatia pärast tagasi võtmast. Seega jäin kogu partiist ja rahast ilma.

Sama toode on aga müügil igalpool Euroopas ja maailmas. Mitte ükski Euroopa riigi toll pole neid pabereid tehase hinnangul küsinud. Seega ei hakanud tehas ka Eesti pärast eraldi seda tegema. Mul jäi üks sertifikaat puudu ja minu partii lihtsalt hävitati.

Tooteid saab nii Eestisse tuua, kui seda teha näiteks läbi Poola või Leedu.

Tehnilise Järelvalve amet mitte ainult ei taha sertifikaati, vaid tahab ka sertifikaadi taga olevaid teste. Selle üle imestas Hiina tehas jällegi, et ka seda pole varem küsitud.

Kui Maksuamet kedagi peedistada tahab, siis läheb ta Tehnilise Järelvalve ametisse ja seal kedratakse sind kuu aega. Ja kui üks dokument puudu, siis ei saagi toodet Eestisse tuua. Mis sest, et kõikidesse ülejäänud Euroopa riikidesse saab.

Ma tegelen hobi korras väikekaubandusega, mille käive on imepisike ja sisuliselt tõmbas Maksu- ja Tolliamet tõmbas kogu mu ärile vee peale.

Nüüd olen kuulnud ettevõtted, kes tegelevad hulgikaubandusega, saadavad kõnealuseid tooteid väikeste kogustega erinevate inimestele posti teel, et tollile vahele ei jääks.

Teatud masinate osi on täiesti võimatu Eesti kaudu ametlikult tellida. Bürokraatia läheb nii hulluks, et sealt ei näri läbi. Tehased ei hakka väikese Eesti pärast ka midagi ringi tegema, kui ülejäänud Euroopasse saab kaupa saata.

Kogu kaubandus käib kas Poola või siis Soome kaudu. Eestil aga jäävad maksud saamata, tolli- ja käibemaksud lähevad kõik võõrriikidele.

Eesti on ainuke riik maailmas, kes järgib kogu Euroliidu direktiive täie tõsidusega. Tehnilisse järelvalvesse saatmine on valikuline, tolli suvaline! Seega kui tahta kellegi kaubandusäri põhja lasta, siis on väga lihtne, kogu kaup kontrolli läbi Euroliidu direktiivide, mida mitte üheski teises euroliidu riigis ei järgita!”

Kõigi oma lugusid saatnud ettevõtjate andmed on Uutel Uudistel teada.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused