Peeter Ernits: VTA püüab ainult üht kalatööstusfirmat surnuks nokkida

Majandus,
©UU
EKRE Riigikogu saadik Peeter Ernits.

EKRE Riigikogu saadik Peeter Ernits ütleb, et tema käsutuses olevad uued andmed näitavad taas, et VTA ei mängi ausat mängu, nende jaoks on võrdne kohtlemine vaid sõnakõlks.

Soomes on nimelt praegu tervelt kaks listeeriapuhangut: esimene tüvega ST155, teine tüvega ST37. “Mõlemad on olemas ka kolmes Eesti kalatööstuses: esimene Vettelis, teine Poseidonis ja Avectras. ST puhang on seejuures juba kolmandat aastat aastat,” kirjutab Ernits sotsiaalmeedias.

Listeeriabakteri tüvega ST1247, mis leiti M.V.Woolist, pole tänavu haigestunud mitte ükski inimene, suremisest rääkimata. “Ometi püüab VTA innukalt miskipärast vaid ühte firma – M.V.Wooli surnuks nokkida. Isegi VTA Soome kolleegid ei saa aru mis pisik on neid mehi endid nakatanud. Soomes ei tuleks tehase sulgemine kõne allagi. Ma ei küsi enam ammu, mis toimub. Ma nõuan vaid ühte – VTA tänased juhid peavad kiiremas korras lahkuma,” lisab Riigikogu saadik.

Lisaks sellele, et teiste kalatööstuste listeeriajuhtumeid suure kella külge ei panda, on selgunud, et pärast M.V.Wooli sisulist hävitamist VTA poolt, on järsult kasvanud kalatöötleja PR Foodsi kasum, mille juhatuse esimees on EKRE-t hävitada lubanud Indrek Kasela.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused