Põhjanaabrid on tagasi: soomlased külastavad taas rohkem Eestit

Majandus,
©UU

Viimase turismistatistika andmetel, mis näitab oktoobri tulemusi, kasvasid EAS-i sõnul kõigist välisturgudest absoluutarvudes kõige rohkem just soomlaste ööbimised Eestis – 9700 võrra ehk 7,7 protsenti.

Kui eelneval paaril aastal on Soome turistide ööbimiste langus olnud Tallinnas suurem kui väljaspool Tallinna, siis viimastel kuudel on nende ööbimiste arv kasvanud eelkõige Tallinnas, aga ka mujal: Tartu, Pärnu, Lääne ja Viljandi maakonnas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskuse direktori Margus Sameli sõnul on 93 protsenti välisreise tegevatest soomlastest Eestis käinud ning tunnevad nii mõndagi paika ja teenust võrdväärselt Eesti inimestega. Samas on endiselt palju neid, kes väljapoole Tallinna veel eriti jõudnud ei ole. „Soomlaste reisimotivatsiooniga tuleb tegelda järjepidevalt. Neil on väga populaarne siseturism ning Eesti oma geograafilise lähedusega võiks edukalt olla soomlastele siseturismi võimaluste pikenduseks,“ ütles Sameli.

Eesti Spaaliidu juhatuse liikme Jaan Ratniku sõnul rõõmustab ka spaaettevõtteid, et soomlaste majutusstatistika on pöördunud pärast 2018. aasta langust uuesti tõusule. „Spaades külastajate arv kasvab, kuigi nad viibivad seal lühemalt kui varem. Samuti näevad suuremat kasvu eelkõige Tallinna spaad, regioonidesse jõuavad muutused alati aeglasemalt. Loodame väga, et tõus jätkub ja saame tagasi 2017. aasta taseme, milleni on veel tubli samm minna,“ ütles Ratnik.

Soomlaste naasmist seostatakse alkoholiaktsiisi langetusega, mille surus läbi EKRE rahandusminister Martin Helme. Põhjanaabrite alkoostud aga on tihedalt seotud muude teenuste kasutamisega – siia tullakse küll odavama alkoholi järele, kuid külastatakse ka teatreid, spaasid ja muid meelelahutuskohti, ning ööbitakse siinsetes majutusasutustes. (BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused